Poziomy banner na głównej

Lena Lighting produkuje lampy do dezynfekcji

21/04/2020
lampy do dezynfekcji Lena Lighting

Podczas pandemii polski producent oświetlenia, firma Lena Lighting, nie zwolniła tempa produkcji w Środzie Wielkopolskiej. Przeciwnie, w obliczu zagrożenia postanowiła skutecznie włączyć się w walkę i wspierać ludzi w sposób, który umie najlepiej – poprzez światło.


Konstruktorzy z Leny Lighting zaprojektowali rodzinę lamp UV-C STERILON. Lampy te, emitując światło ultrafioletowe, dezynfekują powierzchnie, powietrze i wodę, niszcząc mikroorganizmy takie jak: wirusy, bakterie, grzyby.

Ze względu na duże zapotrzebowanie rynku na materiały dezynfekcyjne, firma dołożyła wszelkich starań, aby bezzwłocznie rozpocząć produkcję w fabryce w Środzie Wielkopolskiej. Dzięki temu lampy UV-C STERILON już dziś dostępne są w ofercie Lena Lighting.

Jest to także wydarzenie historyczne – do tej pory firma nie produkowała lamp do dezynfekcji.

Wdrażając w firmie nadzwyczajne środki ostrożności i nowe procedury pracy podczas pandemii, nasze myślenie skierowaliśmy na zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa, nie tylko poprzez stosowanie rygorystycznych procedur, ale również poprzez stworzenie produktu będącego narzędziem go zwalczającym. Dziś z nadzieją, że pomoże on ochronić życie i zdrowie wielu osób oraz wesprze wszelkie działania medyczne, wprowadzamy go do oferty – informuje zarząd Leny Lighting.

Rodzina lamp UV-C STERILON jest przeznaczona do dezynfekcji powierzchni. Na działanie światła ultrafioletowego, które emituje, nie są odporne wirusy, bakterie, grzyby i inne drobnoustroje. Wystarczy skierować lampę UV bezpośrednio na powierzchnię przez określony czas, aby skutecznie zabijać mikroorganizmy.

W ofercie Lena Lighting znalazły się lampy UV-C STERILON o różnych mocach:

  • 36W – zdezynfekują przestrzeń około 15 m2
  • 72 W – przeznaczone są do powierzchni 25 m2
  • 108 W – sprawdzą się w pomieszczeniu do 35 m2

Jak szybko można zdezynfekować powierzchnię?

W zależności od mocy lampy UVC, czas naświetlania powierzchni przeznaczonej do dezynfekcji waha się. Ale już w kilkanaście minut można doraźnie odkazić zagrożone przestrzenie. Jeśli naświetlanie ustawimy na kilka godzin, a moc lampy odpowiednio dopasujemy do wielkości powierzchni, możemy mieć pewność, że przestrzeń ta będzie wolna od wirusów, bakterii, i innych mikroorganizmów.

Zobacz także: Jak bezpiecznie używać lamp UVC – zalecenia UOKiK i CIOP

Nie tylko dla szpitali

Dezynfekcja światłem ultrafioletowym jest powszechnie stosowana w szpitalach do odkażania sal operacyjnych, sal chorych, korytarzy i pomieszczeń użytkowych. Jednak z powodzeniem może być stosowana wszędzie tam, gdzie istnieje prawdopodobieństwo skażenia.

Światło ultrafioletowe jest jednym ze skutecznych narzędzi w walce z epidemią. Podczas jej trwania dalece uzasadnione jest wykorzystanie biobójczych właściwości lamp UVC:

  • w sklepach spożywczych i punktach usługowych,
  • w środkach komunikacji miejskiej i prywatnej,
  • na stacjach benzynowych,
  • w firmach kurierskich,
  • w jednostkach administracji publicznej,
  • placówkach edukacyjnych.

Miejsca zastosowania można wymieniać bez końca, nie zapominając o zastosowaniach domowych do odkażania pokoi, w których przebywają osoby obłożnie chore, telefonów, kart bankowych, pieniędzy czy nawet zakupów, które w podczas całego procesu dystrybucyjnego miały styczność z wieloma osobami.

Rodzina przenośnych lamp UV-C STERILON w skrócie

DziałanieZastosowanie
– unieszkodliwia wszystkie wirusy, bakterie i inne drobnoustroje w zasięgu działania lampy,
– sterylizacja promieniowaniem UVC
– kierowanie strumieniem dezynfekcji
skuteczność działania już po kilku minutach
– nie wytwarza negatywnego ozonu    
– placówki  medyczne,
– transport  medyczny i publiczny, spedycja
– sklepy,  punkty  usługowe, 
stacje benzynowe, 
– administracja  publiczna, 
– placówki opiekuńcze i edukacyjne,
– domy  prywatne, pokoje chorych, zakupy
– przedmioty osobiste np.: telefony, dokumenty,  karty  bankowe, pieniądze, itd

Więcej informacji: Lena Lighting

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter