Relpol pozbył się Polonu

19/10/2020
podpisanie umowy przez prezesów Relpol i Lumel

W dniu 19 października 2020 r. Relpol S.A. podpisał z Lumel S.A. umowę sprzedaży oddziału produkcyjnego Zakład Polon w Zielonej Górze.

Zakład Polon zajmuje się produkcją, sprzedażą i serwisem urządzeń i systemów dla segmentu średnich napięć, w szczególności produkcją sterowników zabezpieczeniowych oraz stacjonarnych monitorów promieniowania. Działalność tego oddziału nie jest istotna z punktu widzenia działalności Relpolu – stanowi poniżej 5% wartości przychodów ze sprzedaży spółki.

Celem sprzedaży tej części działalności Relpolu jest skoncentrowanie się na rozwoju podstawowej działalności spółki, jaką jest produkcja przekaźników elektromagnetycznych i gniazd wtykowych do przekaźników. Relpol zamierza inwestować w rozwój przekaźników, zwiększenie mocy produkcyjnych i rozbudowę głównego zakładu w Żarach poprzez zwiększenie powierzchni produkcyjnej.

Lumel S.A. działa na rynku polskim od 1954 r. Firma ta zapewni organizację, produkcję i sprzedaż urządzeń, dostarczając wysokiej jakości produkty dotychczasowym klientom i zapewniając rozwój produktowy również przyszłym klientom, kontynuując współpracę z polskimi uczelniami.

Produkcja sterowników zabezpieczeniowych CZIP oraz monitorów promieniowania SMP prowadzona będzie w nowo wybudowanej fabryce zlokalizowanej w Zielonej Górze, do której Lumel przeniósł swoją dotychczasową produkcję urządzeń pomiarowych i połączył w niej najnowocześniejsze technologie produkcji zgodne z koncepcją przemysłu 4.0

Zakład Polon przejdzie na kupującego z dniem 1 grudnia 2020 r.

Przeniesienie produkcji Zakładu Polon w struktury firmy Lumel S.A. będzie krokiem, który pozwoli najlepiej wykorzystać nowe możliwości i potencjał rozwoju oraz ekspansji rynkowej obu firmom.

Cena sprzedaży ustalona zostanie w oparciu o pięciokrotną wartość EBITDA średnią z lat 2018-2019 oraz inwentaryzację i wycenę składników będących przedmiotem transakcji na dzień przeniesienia własności.

RE

Fot. Lumel. Od lewej: Dinesh Musalekar, prezes LUMEL SA oraz Sławomir Bialik, prezes Relpol SA

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter