Rozpoczął się nowy rozdział w historii firmy LUMEL

23/07/2020
hala produkcyjna Lumel

LUMEL SA uruchomił nowy zakład produkcyjny w Zielonej Górze. Obiekt należy do najnowocześniejszych w Europie. Obok zakładu powstało także Centrum Sportowo-Rekreacyjne LUMEL-ARENA dla pracowników i ich rodzin.

LUMEL znany jest z produkcji aparatury pomiarowej i odlewów wysokociśnieniowych. Dostarcza kompleksowe rozwiązania dla energetyki i przemysłu. Firma istnieje od 1954 roku. Fabryka znajduje się w Zielonej Górze.

Budowa nowej fabryki rozpoczęła się 9 października 2019 roku. Obiekt został wykonany zgodnie z ideą Przemysłu 4.0 i wykorzystuje odnawialne źródła energii.

Mamy ambitne plany rozwojowe. Obok kontynuacji prac związanych z rozwojem urządzeń i systemów dedykowanych dla tradycyjnej energetyki, planujemy uruchomić produkcję urządzeń dla energetyki odnawialnej. Pierwszą grupą urządzeń będą falowniki fotowoltaiczne o mocach do 50kW, a w dalszej kolejności m.in. magazyny energii dla systemów energetyki odnawialnej. W nowym zakładzie planujemy również uruchomić projekty związane z branżą motoryzacyjną – powiedział Dinesh Musalekar, prezes LUMEL SA.

Nowy zakład oraz Centrum Sportowo-Rekreacyjne powstały na działce o powierzchni 1,5 ha. Wielkość zakładu to 4400 mkw, a centrum sportowego – 1300 mkw.

Inwestycja kosztowała 30 mln zł. Generalnym wykonawcą była firma M&J.

RE

Fot. Lumel

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter