Trzy zasady prawidłowego oświetlenia ogrodu

15/04/2020
oświetlenie ogrodowe

Francuska marka Easy Connect zrewolucjonizowała oświetlenie ogrodowe dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu dostępnemu dla wszystkich. Nie potrzeba narzędzi ani wiedzy technicznej do wykonania połączenia elektrycznego. Po prostu łączy się ze sobą oprawy Easy Connect i podłącza do gniazdka elektrycznego 230V.

System Easy Connect jest skalowalny, pozwala dodawać tyle świateł, ile potrzeba, zarówno do małych przestrzeni, jak i do imponujących ogrodów (do 300m np. przy hotelu). Wydajny i łatwy w użyciu system Easy Connect jest również bezpieczny dzięki wodoodpornym IP67 złączom przeznaczonym do użytku na zewnątrz. Aranżacja oświetlenia ogrodu staje się przyjemnością.

Wszystko w tym systemie zostało przemyślane w celu ułatwienia instalacji – wystarczy tylko pomyśleć o wyborze opraw. Aby oświetlenie ogrodu było naprawdę atrakcyjne i powodowało emocje porównywalne do tych, jakie czujemy przy zachodzie słońca nad morzem, twórcy Easy Connect mają ważne wskazówki.

Trzy zasady tworzenia właściwego oświetlenia ogrodowego

  1. Stwórz głębię, używając kilku punktów światła o umiarkowanej mocy zamiast jednego źródła silnego światła – lepiej jest użyć trzech reflektorów 10W niż jeden reflektor 30W.
  2. Użyj żarówek 3000K, jest to idealna temperatura barwowa używana dla poprawy wyglądu drzew i krzewów (należy unikać źródeł światła o temperaturze między 4000 a 6000K).
  3. Preferuj światło pośrednie lub odbite, oko nie powinno być atakowane przez światło, nie ma nic przyjemniejszego niż gra świateł pomiędzy krzewami lub światło wyznaczające drogę, ale nie przeszkadzające w jej przemierzaniu.

Aby wesprzeć klientów w ich projektach, marka Easy Connect uruchomiła intuicyjne narzędzie do planowania przestrzeni, które pozwala wizualizować ogród i wybrać najbardziej odpowiednie oświetlenie.

Klient może również skorzystać z bezpłatnego wsparcia biura projektowego, które może przygotować projekt z rekomendacjami produktu i wyceną sprzętu.

Wyłącznym dystrybutorem francuskiego systemu oświetlenia outdoorowego Easy Connect jest firma BRITOP Lighting.

BRITOP Lighting

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter