Radpol zamyka zakład produkcyjny – decyzja wymaga zgody banku

20/01/2022

Radpol SA podjął decyzję o zakończeniu prowadzenia działalności operacyjnej w należącym do Spółki zakładzie produkcyjnym Elektroporcelana w Ciechowie. Zakład istnieje od 1960 r., a w 2008 r. został przejęty przez Radpol. Zajmuje się produkcją porcelany elektrotechnicznej, tj. elektroenergetycznych izolatorów porcelanowych, w tym izolatorów średniego i niskiego napięcia.

Decyzja ta jest wynikiem prowadzonego od września 2019 r. przeglądu opcji strategicznych oraz analizy rentowności działalności Zakładu. Przegląd opcji strategicznych obejmował sprzedaż Zakładu jako przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części, dzierżawę mocy produkcyjnych, jak również zakończenie prowadzenia działalności przez Zakład oraz podjęcie kroków zmierzających do sprzedaży majątku Zakładu.

Mając na uwadze istotny spadek rentowności działalności Zakładu w Ciechowie, zarząd Radpol S.A. podjął decyzję o konieczności stopniowego wygaszania działalności, a docelowo o jego zamknięciu.

Zobacz także: Ranking spółek elektrotechnicznych według wartości rynkowej

Zgoda na podjęcie czynności zmierzających do zakończenia prowadzenia działalności operacyjnej w Zakładzie udzielona będzie pod warunkiem uzyskania zgody banku mBank S.A., gdyż zgodnie z postanowieniami umowy kredytu zawartej przez Spółkę z mBank S.A. zamknięcie i zakończenie prowadzenia działalności operacyjnej przez Zakład wymaga zgody banku finansującego.

Zarząd Radpol SA wystąpił w dniu 20 stycznia 2022 r. do mBank S.A. z wnioskiem o wyrażenie zgody na podjęcie czynności prowadzących do zamknięcia Zakładu, to jest zakończenia prowadzenia w nim działalności operacyjnej.

RE

array(3) {
  [0]=>
  int(56462)
  [1]=>
  int(56017)
  [2]=>
  int(29759)
}
Zapisz się na bezpłatny newsletter