Lena wdraża światowe standardy oświetleniowe w swoim mieście

28/07/2020
Oświetlenie w Środzie Wielkopolskiej

Lena Lighting oświetliła miasto, w którym ma siedzibę, czyli Środę Wielkopolską. Wdrożony został także system zarządzania oświetleniem drogowym CLUE CITY.

W czerwcu 2020 r. nowe, energooszczędne światło ledowe zastąpiło mniej wydajne światło sodowe na siedmiu arteriach Środy Wielkopolskiej. Inwestycja składa się z ponad 170 nowoczesnych ledowych lamp drogowych TIARA LED oraz zintegrowanego z nimi, zaawansowanego technologicznie systemu zarządzania CLUE CITY. Zarówno lampy, jak i system zarządzania nimi pochodzą od Leny Lighting.

Plany zakładają dalsze modernizacje na kolejnych ulicach, ważnych z punktu widzenia natężenia ruchu. Już funkcjonujący intuicyjny i łatwy w obsłudze interfejs oczywiście jest przystosowany do przyszłej rozbudowy.

Inteligentne miasta z CLUE CITY

CLUE CITY to zaawansowany technologicznie system, który zdalnie zarządza i kontroluje oprawy drogowe, tym samym optymalizując wykorzystanie energii i monitorując stan każdej oprawy oświetleniowej.

System jest intuicyjny, niezawodny, bezprzewodowy i bezpieczny. Zapewnia dokładną kontrolę infrastruktury oświetlenia ulicznego w czasie rzeczywistym. Interfejs oparty na chmurze dostępny jest dla administratora przez cały czas z dowolnego urządzenia podłączonego do internetu.

CLUE CITY umożliwia:

  • włączanie i wyłączanie oświetlenia ulicznego,
  • ściemnianie i harmonogramowanie poszczególnych opraw ulicznych,
  • nieograniczone tworzenie grup opraw,
  • geolokalizację i wizualizację opraw ulicznych na mapie,
  • dokładny pomiar zużycia energii oraz jej natychmiastowe rejestrowanie i archiwizowanie,
  • monitorowanie pracy źródła światła oraz drivera,
  • monitorowanie pozostałego okresu żywotności źródła światła LED i informowanie o planowanym serwisie, co skraca czas reakcji i obniża koszty utrzymania,
  • raportowanie alarmów i zdarzeń – rejestracja danych alarmowych z pojedynczej oprawy i wyświetlanie ich na mapie,
  • administrowanie wieloma użytkownikami, ich rolami i całą instalacją.

System CLUE CITY wzbogacony o dodatkowe aplikacje daje jeszcze więcej możliwości. Jeśli miasto zdecyduje się na rozbudowę systemu, będzie mogło korzystać z takich funkcji Smart City jak np. pomiar natężenia ruchu czy jakości powietrza.

RE

Fot. Lena Lighting

Zapisz się na bezpłatny newsletter