Krzysztof Folta wprowadza czwartą spółkę na GPW

25/06/2021
hala w Centrum Logistycznym 3LP

3LP SA, spółka zależna TIM, rozpoczęła działania przygotowawcze do przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej akcji oraz dopuszczenia ich do obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Środki z emisji akcji będą pozyskane na sfinansowanie działalności spółki.

  • 3LP SA, spółka zależna TIM, planuje wejście na giełdę.
  • Centrum Logistyczne 3LP pozyska środki na dalszy rozwój.
  • Na GPW notowane będą cztery spółki, które współtworzył Krzysztof Folta – prezes zarządu TIM SA.

3LP SA, spółka zależna TIM, rozpoczęła wstępne działania przygotowawcze do przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej akcji oraz dopuszczenia ich do obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Środki z emisji akcji będą pozyskane na sfinansowanie działalności spółki.

Spółka 3LP powstała w 2016 r. z dotychczasowego działu logistyki TIM – dystrybutora artykułów elektrotechnicznych. Od 1 lipca 2016 r. jest operatorem, należącego wcześniej do TIM, centrum logistycznego w Siechnicach pod Wrocławiem, gdzie mieści się także siedziba 3LP.

Zobacz także: Ranking dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych

3LP to jedno z największych centrów logistycznych w Polsce. Realizuje usługi z wykorzystaniem unikalnych na skalę kraju najnowocześniejszych rozwiązań automatyki magazynowej. Obiekt obsługuje zamówienia zarówno klientów, jak i innych firm sprzedających online. Po zakończonej w 2016 r. rozbudowie i niemal czterokrotnym zwiększeniu powierzchni magazynowej centrum logistyczne 3 LP specjalizuje się w outsourcingu usług logistycznych dla podmiotów z sektora e-handlu. Największymi klientami są m.in. Ikea i Oponeo.
W 2020 r. spółka wygenerowała przychody w wysokości 114 mln zł, a liczba zrealizowanych przesyłek wyniosła ponad 4,3 mln.
Prezesem zarządu 3LP SA jest Maciej Posadzy.

3LP to czwarta spółka, którą Krzysztof Folta wprowadza na giełdę. Pierwszą spółką był TIM, następnie Sonel – producent mierników elektrycznych oraz i Elektrotim – wykonawca instalacji energoelektrycznych (obie firmy miały swój początek w TIM-ie). Teraz przyszedł czas na 3LP. Spółka jest własnością TIM-u.

RE

Zapisz się na bezpłatny newsletter