Grodno płynęło Wisłą

13/07/2021
Rejs Wisłą 2021 finał w Gdańsku

Grodno zrealizowało kolejną inicjatywę sportową. Przedstawiciel firmy płynął kajakiem rzeką Wisłą.

Zarząd Grodno SA postanowił wesprzeć nową inicjatywę Krzysztofa Banka, który w ubiegłym roku przejechał rowerem dookoła Polski – Ultra Rajd 2020 odbył się z okazji 30-lecia spółki. Tym razem rower został zamieniony na kajak. Wydarzenie odbyło się pod hasłem: REJS WISŁĄ 2021 – KU PAMIĘCI ALEKSANDRA DOBY.

  • Sieć hurtowni elektrotechnicznych Grodno była organizatorem Rejsu Wisłą 2021.
  • W Rejsie uczestniczył pracownik Grodna – Krzysztof Banek, który samotnie płynął kajakiem od źródeł do ujścia rzeki Wisły.
  • Pieniądze zebrane z okazji Rejsu wsparły fundację Marka Kamińskiego.

Inicjatorem REJSU WISŁĄ 2021 był Krzysztof Banek (Chris) logistyk w oddziale katowickim Grodna. Prywatnie jest pasjonatem gór. Uczestniczył w wielu wyprawach górskich. W ostatnim czasie zdobył m.in. szczyt Pik Lenina (7134 n.p.m., góry Pamir). Ważne miejsce w jego życiu zajmują także bieganie i rower. Z własnego wyboru nie dysponuje samochodem. Przez cały rok, niezależnie od pogody, do pracy dojeżdża rowerem.

Od źródeł do ujścia Wisły

Założeniem Rejsu było przepłynięcie kajakiem Wisły – od źródeł do ujścia. Rejs wystartował 25 czerwca, a zakończył się 11 lipca 2021 r. – o godzinie 14.00 Chriss wpłynął na metę w kajakarskiej przystani Żabi Kruk w Gdańsku. Spędził więc w kajaku 17 dni. W tym czasie przepłynął 1003 km. Średnia dzienna wyniosła 60-80 km.

Grodno dedykowało Rejs niedawno zmarłemu, wielkiemu podróżnikowi Aleksandrowi Dobie, który jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent, z Afryki do Ameryki Południowej, wyłącznie dzięki sile mięśni. Opłynął kajakiem Morze Bałtyckie i Bajkał. Również jako pierwszy opłynął całe polskie wybrzeże z Polic do Elbląga oraz Polskę po przekątnej z Przemyśla do Świnoujścia. Zmarł po zdobyciu najwyższego szczytu Afryki – Kilimandżaro.

Cel charytatywny Rejsu Wisłą

Jak zawsze przy każdym takim wydarzeniu, wyznaczony był cel charytatywny, który nadal rejsowi wyjątkowego charakteru. Tym razem Grodno wsparło fundację Marka Kamińskiego, wielkiego polskiego podróżnika ekstremalnego, który jako pierwszy na świecie zdobył oba bieguny ziemi w ciągu jednego roku. Sam Marek Kamiński również trzykrotnie przepłynął Wisłę kajakiem. Dzięki wsparciu darczyńców Grodno zebrało na rzecz Fundacji kwotę 10 476 zł.

Informacje o REJSIE WISŁĄ 2021 – KU PAMIĘCI ALEKSANDRA DOBY

  • Inicjatorem i uczestnikiem Rejsu jest Krzysztof Banek, pracownik oddziału katowickiego Grodna.
  • Rejs odbywa się ku pamięci polskiego podróżnika Aleksandra Dobry, który zmarł w lutym 2021 r.
  • Krzysztof Banek płynął kajakiem Wisłą, od źródeł do ujścia.
  • Start 25 czerwca – meta 11 lipca 2021 r. (w sumie 17 dni)
  • Dystans – ponad 1000 km
  • Szacunkowa średnia dzienna – 60-80 km

Rynek Elektryczny był patronem medialnym Rejsu.

Grodno to grupa hurtowni elektrotechnicznych. Pod względem przychodów zajmuje 2. miejsce na rynku dystrybucji artykułów elektrotechnicznych w Polsce.

RE, fot. Grodno

Zapisz się na bezpłatny newsletter