Grodno zatoczyło krąg. Finał rajdu rowerowego dookoła Polski

03/06/2020
meta rajdu Grodno 2020

Trzydzieści miast w trzydzieści dni przez trzy tysiące kilometrów z okazji trzydziestolecia firmy Grodno – tak wyglądał rajd rowerowy dookoła Polski.

Grodno to jedna z największych hurtowni elektrotechnicznych w Polsce. Rozpoczynała działalność na rynku lokalnym w Warszawie, natomiast teraz obecna jest w całym kraju.

Zobacz także: Grodno wspięło się na 2. miejsce w rankingu dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych

W tym roku Grodno obchodzi 30-lecie istnienia. Jubileusz ten stał się okazją do wzmocnienia wizerunku firmy. Krąg rajdu to symbolika dla kompleksowości w zakresie oferty produktowej, usługowej i serwisowej oraz kompetencji pracowników.

Jesteśmy dumni z ogólnokrajowego zasięgu hurtowni. Zależy nam na tym, aby rodzinny charakter naszej firmy widoczny był w każdym oddziale. Pielęgnujemy relacje ze wszystkimi pracownikami oraz angażujemy się w życie lokalnych społeczności. Ten rajd pokazał, że jesteśmy zwartą, jednolitą organizacją. Nasz rajd rowerowy to ewenement na skalę branżową. Nikt do tej pory nie podjął się takiego wyzwania. To świadczy o kreatywności i potencjale naszej firmy – powiedział podczas finału Ultra Rajdu Andrzej Jurczak, prezes Grodno SA

Grodno ma ambitnych pracowników

Krzysztof Banek Grodno Ultra Rajd

Inicjatorem rajdu był Krzysztof Banek (Chris), który od ponad pięciu lat pracuje jako logistyk w oddziale katowickim. Prywatnie jest pasjonatem gór. Uczestniczył w wielu wyprawach górskich. W ostatnim czasie zdobył m.in. szczyt Pik Lenina (7134 n.p.m., góry Pamir). Ważne miejsce w jego życiu zajmują także bieganie i rower. Z własnego wyboru nie dysponuje samochodem. Przez cały rok, niezależnie od pogody, do pracy dojeżdża rowerem.

Odwiedziny w oddziałach Grodna

Rajd rozpoczął się 4 maja 2020 r. w Katowicach. Trwał 30 dni. W tym czasie Krzysztof Banek odwiedził 30 wybranych hurtowni Grupy Grodno (Grodno, Magma, Bargo). W połowie trasy, w Gdańsku, do rajdu dołączył Wiktor Staszewski, także pracownik firmy Grodno. Do końca trasy byli we dwójkę.

Rajd rowerowy łączył dwie ważne kwestie. Z jednej strony był przyjemnością dla naszego bohatera, z drugiej – symbolizował poświęcenie i wytrwałość naszej firmy. Warto podkreślić, że w każdym oddziale Chris i Wiktor byli serdecznie przyjmowani. Jestem z tego dumny, tym bardziej, że zarząd nie nakazywał konkretnych zachowań. Jesteśmy jedną, wielką rodziną, i to widać na co dzień. Bardzo dziękuję wszystkim pracownikom, którzy przygotowali oraz wspomagali nasz rajd – powiedział prezes.

Sprawny przebieg rajdu

Krzysztof Banek był wyśmienicie przygotowany do rajdu. Poza kondycją, do dyspozycji miał profesjonalny rower, w pełni wyposażony w akcesoria turystyczne (zakupiony przez firmę Grodno). Do przejechania było 3000 km. Najdłuższy odcinek miał 170 km, najkrótszy – 90 km. Średnia dzienna wyniosła 120 km.

Ustalenie trasy było dużym wyzwaniem, czyli miejscowości, liczba kilometrów czy rodzaj drogi. Musiałem zaplanować także takie miejsca, w których będą czekały na mnie świeże ubrania i żywność. Liczył się także odpoczynek – każdą niedzielę przeznaczyłem na relaks – powiedział Krzysztof Banek.

Zobacz więcej Grodno Ultra Rajd

Wspólne chwile na rowerze (i na motorze)

Na poszczególnych etapach rajdu dołączali się na rowerach pracownicy z odwiedzanych oddziałów oraz koledzy z branży. Był to gest uznania dla rowerowej inicjatywy, a także symbol wsparcia, jakie pracownicy okazują sobie na co dzień. Chodziło także o integrację z firmami, które w ostatnich latach weszły do struktury Grodna, zarówno większe spółki (Bargo czy Magma), jak i podmioty jednooddziałowe.

Bohaterom rajdu Grodno towarzyszyli także motocykliści. Pojawili się na trasie odwiedzin firmy Erko.

Uroczysty wjazd na metę w Światowy Dzień Roweru

Finał rajdu rowerowego odbył się 3 czerwca 2020 r. w Małopolu pod Warszawą, gdzie zlokalizowany jest magazyn centralny Grodna. Data zbiegła się ze Światowym Dniem Roweru. Pracownicy zgotowali rowerzystom prawdziwą fetę. Był szampan, tort i prezenty.

Rynek Elektryczny był patronem medialnym wydarzenia Grodno Ultra Rajd.

RE

Fot. Grodno

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter