Poziomy banner na głównej

Grodno zatacza krąg. Trwa druga połowa rajdu dookoła Polski

25/05/2020
mapa Ultra Rajd Grodno 2020

Trzydzieści miast w trzydzieści dni przez trzy tysiące kilometrów z okazji trzydziestolecia firmy Grodno – trwa rowerowy rajd dookoła Polski.

Grodno to jedna z największych hurtowni elektrotechnicznych w Polsce. Rozpoczynała działalność na rynku lokalnym w Warszawie, natomiast teraz obecna jest w całym kraju.

Zobacz także: Grodno wspięło się na 2. miejsce w rankingu dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych

Jubileusz 30-lecia stał się motywacją do wzmocnienia wizerunku firmy. Krąg rajdu to symbolika dla kompleksowości w zakresie oferty produktowej, usługowej i serwisowej oraz kompetencji pracowników.

Jesteśmy dumni z ogólnokrajowego zasięgu hurtowni. Zależy nam na tym, aby rodzinny charakter naszej firmy widoczny był w każdym oddziale. Pielęgnujemy relacje ze wszystkimi pracownikami oraz angażujemy się w życie lokalnych społeczności. Ten rajd pokazuje, że jesteśmy zwartą, jednolitą organizacją – mówi Andrzej Jurczak, prezes zarządu Grodno SA.

Grodno wspiera realizację pasji

Grodno Ultra Rajd Krzysztof Banek

Inicjatorem rajdu jest Krzysztof Banek, który od ponad pięciu lat pracuje jako logistyk w oddziale katowickim. Prywatnie jest pasjonatem gór. Uczestniczył w wielu wyprawach górskich. W ostatnim czasie zdobył m.in. szczyt Pik Lenina (7134 n.p.m., góry Pamir). Ważne miejsce w jego życiu zajmują także bieganie i rower. Z własnego wyboru nie dysponuje samochodem. Przez cały rok, niezależnie od pogody, do pracy dojeżdża rowerem.

Odwiedziny w oddziałach Grodna

Rajd rozpoczął się 4 maja 2020 r. w Katowicach. Potrwa 30 dni. W tym czasie Krzysztof Banek odwiedzi 30 wybranych hurtowni Grupy Grodno (Grodno, Magma, Bargo).

Rajd rowerowy łączy dwie ważne kwestie. Z jednej strony jest przyjemnością dla naszego bohatera, z drugiej – symbolizuje poświęcenie i wytrwałość naszej firmy – podkreśla prezes.

Aspekty techniczne rajdu

Krzysztof Banek jest wyśmienicie przygotowany do rajdu. Poza kondycją, do dyspozycji ma profesjonalny rower, w pełni wyposażony w akcesoria turystyczne (zakupiony przez firmę Grodno). Ekwipunek przyda się zwłaszcza podczas dzikich noclegów, których jest aż 15. Do przejechania jest 3000 km. Najdłuższy odcinek ma 170 km, najkrótszy – 90 km. Średnio wychodzi 120 km dziennie.

Ustalenie trasy było dużym wyzwaniem, czyli miejscowości, liczba kilometrów czy rodzaj drogi. Musiałem zaplanować także takie miejsca, w których będą czekały na mnie świeże ubrania i żywność. Liczy się także odpoczynek – każdą niedzielę przeznaczyłem na relaks – mówi Krzysztof Banek.

Zobacz więcej Grodno Ultra Rajd

Wspólne chwile na rowerze (i na motorze)

Na poszczególnych etapach rajdu dołączają się na rowerach pracownicy z odwiedzanych oddziałów oraz koledzy z branży. Jest to gest uznania dla rowerowej inicjatywy, a także symbol wsparcia, jakie pracownicy okazują sobie na co dzień. Chodzi także o integrację z firmami, które w ostatnich latach weszły do struktury Grodna, zarówno większe spółki (Bargo czy Magma), jak i podmioty jednooddziałowe.

Bohaterowi rajdu Grodno towarzyszyli także motocykliści. Pojawili się na trasie odwiedzin firmy Erko.

Finał rajdu rowerowego planowany jest na 3 czerwca w Małopolu pod Warszawą, gdzie zlokalizowany jest magazyn centralny Grodna.

Rynek Elektryczny jest patronem medialnym Grodno Ultra Rajd.

RE

Fot. Grodno

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter