To była megaprzygoda – Andrzej Jurczak, prezes Grodna

28/10/2020

30 maratonów wzdłuż Wisły z okazji 30-lecia firmy Grodno – zakończył się Rajd Wisła 2020

Sieć hurtowni elektrotechnicznych Grodno zorganizowała wydarzenie sportowe w ramach jubileuszu 30-lecia. Tym razem był to rajd biegowo-rowerowy wzdłuż brzegu rzeki Wisły. Rajd Wisła 2020 rozpoczął się u jej źródeł 16 października, a zakończył 23 października na Westerplatte. Rynek Elektryczny był patronem medialnym wydarzenia.

W czasie trwania Rajdu pragnęliśmy pokazać piękno naszego kraju oraz jedność organizacji. Wisła jest królową polskich rzek, wzdłuż której zlokalizowanych jest szereg miejsc historycznych i kulturowych naszego kraju. Właśnie te cechy wspaniale komponują się z charakterem Grupy Grodno. Naszym celem było stworzenie drugiej już sportowej inicjatywy, zaraz po Grodno Ultra Rajdzie, która miała połączyć pracowników Grupy Grodno oraz partnerów biznesowych – mówi Andrzej Jurczak, prezes Grodno SA.

Podsumowanie Rajdu Wisła 2020

Szczytny cel Rajdu Wisła

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że tym razem wydarzenie miało cel charytatywny, który bez wątpienia nadał mu wyjątkowego charakteru i w szerokim wymiarze wzmocnił oraz jeszcze bardziej scalił wszystkich uczestników.

Wydarzenie to dedykowaliśmy naszej koleżance, która przechodzi ciężką chorobę płuc. Już po pierwszej dawce bardzo kosztowych lekarstw jej stan zdrowia bardzo się poprawił, ale potrzeba jeszcze wielu środków na dalsze leczenie – podkreśla prezes.

Każdy przebyty kilometr był premiowany określoną kwotą przeznaczoną na pomoc w leczeniu koleżanki. Zebrana kwota to 10 669 złotych.

Wzdłuż rzeki Wisły

Trasa Rajdu Wisła 2020 wynosiła 1266 kilometrów i została podzielona na 30 odcinków. Każdy z nich miał około 42,195 km (dystans maratonu). Dystans ten był pokonywany w formie sztafety, realizowanej non stop – dzień i noc, od startu aż do mety.

Każdy odcinek był nadzorowany przez jednego lidera. Łącznie 30 liderów prowadziło swoje drużyny na każdym z 30 odcinków. Każda z drużyn składała się z minimum jednego biegacza i jednego rowerzysty, w tym lidera odcinka. Drużyny startowały wspólnie w wyznaczonych strefach. Przyjęty limit czasowy na pokonanie każdego odcinka to 6 godzin.

Liczba uczestników ogółem – 167
Liczba uczestników Grupy Grodno – 76, w tym:
• Grodno – 63
• Magma – 7
• Bargo – 6
Liczba kilometrów rowerem – 5432
Liczba kilometrów biegiem – 2915,2

Organizacja Rajdu była wspaniała. Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych osób w ten proces. Osoby obsługujące trasę Rajdu wykonały wspaniałą i ciężką pracę. Wiele wysiłku wymagały także same przygotowania. To były dziesiątki decyzji, setki telefonów, maili, spotkań, przemyśleń – bardzo dobra robota! Podziękowania dla naszych partnerów–dostawców, którzy bezinteresownie, bezkosztowo w ramach wsparcia naszej inicjatywy dostarczyli nam niezbędne wyposażenie techniczne. Szczególne podziękowania dla wszystkich uczestników – biegaczy, rowerzystów no i morsów. To była megaprzygoda, która dla mnie osobiście będzie na długo w pamięci i której już teraz mi brakuje. Podziękowania dla członów zarządu Grodno SA: Moniki i Jarka, którzy od początku wspierali tą wspaniałą inicjatywę. Niniejszym ogłaszam, że już za rok przed nami równie szalone wyzwanie. Tym razem 31 etapów:)). Andrzej Jurczak, prezes Grodno SA

O firmie Grodno

Grupa Grodno jest dostawcą unikalnych w skali kraju kompleksowych rozwiązań budynkowych, a także czołowym dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych w Polsce.

Grupa Grodno świadczy usługi w zakresie audytów oraz projektów oświetleniowych i elektrycznych, wykonywania oraz modernizacji instalacji elektrycznych i energetycznych, programowania automatyki budynkowej, jest też dostawcą złożonych rozwiązań dla przemysłu. Aktywnie rozwija segment zielonej energii pod kątem instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła i stacji ładowania pojazdów. Głównym profilem działalności Grupy jest zapewnienie inwestorowi kompleksowych rozwiązań prądowych do każdego typu obiektu budowlanego.

Grupa Grodno jest obecnie drugą największa siecią hurtowni elektrotechnicznych w Polsce. Należy do grupy dystrybutorów elektrotechnicznych FEGIME Polska.

RE

Zapisz się na bezpłatny newsletter