Poziomy banner na głównej

Co łączy firmę Grodno i rzekę Wisłę?

16/10/2020

30 maratonów wzdłuż Wisły z okazji 30-lecia firmy Grodno – Rajd Wisła 2020

Sieć hurtowni elektrotechnicznych Grodno organizuje kolejne wydarzenie sportowe w ramach jubileuszu 30-lecia. Tym razem jest to rajd biegowo-rowerowy wzdłuż brzegu rzeki Wisły. Rajd Wisła 2020 rozpoczął się u jej źródeł 16 października, a zakończy 23 października na Westerplatte. Rynek Elektryczny jest patronem medialnym wydarzenia.

W czasie trwania Rajdu pragniemy ponownie pokazać piękno naszego kraju oraz jedność organizacji. Wisła jest królową polskich rzek, wzdłuż której zlokalizowanych jest szereg miejsc historycznych i kulturowych naszego kraju. Właśnie te cechy wspaniale komponują się z charakterem Grupy Grodno. Naszym celem jest stworzenie drugiej już sportowej inicjatywy, zaraz po Grodno Ultra Rajdzie, która połączy pracowników Grupy Grodno oraz partnerów biznesowych – mówi Andrzej Jurczak, prezes Grodno SA.

Szczytny cel Rajdu Wisła

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że tym razem wydarzenie ma cel charytatywny, który bez wątpienia nadaje mu wyjątkowego charakteru i w szerokim wymiarze wzmocnia oraz jeszcze bardziej scala wszystkich uczestników.

Wydarzenie to pragniemy dedykować naszej koleżance, która choruje na ciężką chorobę płuc. Już po pierwszej dawce bardzo kosztowych lekarstw jej stan zdrowia bardzo się poprawił, ale potrzeba jeszcze wielu środków na dalsze leczenie – podkreśla prezes.

Za każdy przebyty (przebiegnięty lub przejechany) kilometr przez zarejestrowanego uczestnika, firma Grodno przekaże określone środki na leczenie koleżanki.

Wzdłuż rzeki Wisły

Trasa Rajdu Wisła 2020 sięga 1266 kilometrów i została podzielona na 30 odcinków. Każdy z nich wynosi około 42,195 km (dystans maratonu). Dystans ten jest pokonywany w formie sztafety, realizowanej non stop – dzień i noc, od startu aż do mety.

Każdy odcinek jest nadzorowany przez jednego lidera. Łącznie 30 liderów prowadzi swoje drużyny na każdym z 30 odcinków. Każda z drużyn składa się z minimum jednego biegacza i jednego rowerzysty, w tym lidera odcinka. Drużyny startują wspólnie w wyznaczonych strefach. Przyjęty limit czasowy na pokonanie każdego odcinka to 6 godzin.

Serdecznie dziękuję wszystkim pracownikom oraz partnerom biznesowym, którzy zgłosili się do wzięcia udziału w tym wyjątkowym, sportowym wydarzeniu. Życzę wytrwałości, bezpiecznego pokonywania tras i rekordowych czasów na mecie. Andrzej Jurczak, prezes Grodno SA.

O firmie Grodno

Grupa Grodno jest dostawcą unikalnych w skali kraju kompleksowych rozwiązań budynkowych, a także czołowym dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych w Polsce.

Grupa Grodno świadczy usługi w zakresie audytów oraz projektów oświetleniowych i elektrycznych, wykonywania oraz modernizacji instalacji elektrycznych i energetycznych, programowania automatyki budynkowej, jest też dostawcą złożonych rozwiązań dla przemysłu. Aktywnie rozwija segment zielonej energii pod kątem instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła i stacji ładowania pojazdów. Głównym profilem działalności Grupy jest zapewnienie inwestorowi kompleksowych rozwiązań prądowych do każdego typu obiektu budowlanego.

Grupa Grodno jest obecnie drugą największa siecią hurtowni elektrotechnicznych w Polsce. Należy do grupy dystrybutorów elektrotechnicznych FEGIME Polska.

RE

Zapisz się na bezpłatny newsletter