Grodno rezygnuje z akwizycji

16/04/2021
Grodno centrum dystybucji

W lipcu 2020 r. zarząd Grodno SA podpisał list intencyjny dotyczący ustalenia warunków potencjalnego nabycia aktywów przedsiębiorstwa handlowego z branży grzejnictwa i hydrauliki budynkowej. Spółka chciała w ten sposób poszerzać kompetencje w różnych dziedzinach sektora instalacyjnego, w tym w automatyce budynkowej i OZE (fotowoltaika i pompy ciepła).

Po zakończeniu badania due diligence i procesu analizy uzyskanych informacji, w dniu 16 kwietnia 2021 r. strony zdecydowały o niekontynuowaniu dalszych działań zmierzających do zawarcia umowy.

Transakcja planowana była na kwotę powyżej 70 mln zł. Nazwa przedsiębiorstwa nie została ujawniona.

Zobacz także: Największe hurtownie elektrotechniczne

Informacje o Grupie Grodno

Grupa Grodno jest dostawcą unikalnych w skali kraju kompleksowych rozwiązań budynkowych, a także czołowym dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych działającym na polskim rynku. Pod względem przychodów zajmuje 2. miejsce wśród hurtowni elektrotechnicznych.
Grupa świadczy usługi w zakresie audytów oraz projektów oświetleniowych i elektrycznych, wykonywania oraz modernizacji instalacji elektrycznych i energetycznych, programowania automatyki budynkowej, jest też dostawcą złożonych rozwiązań dla przemysłu. Aktywnie rozwija segment zielonej energii pod kątem instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła i stacji ładowania pojazdów. Głównym profilem działalności Grupy jest zapewnienie inwestorom kompleksowych rozwiązań prądowych do każdego typu obiektu budowlanego.
Grodno należy do grupy dystrybutorów elektrotechnicznych FEGIME Polska.
W październiku 2020 r. Grodno obchodziło 30-lecie działalności.

RE

Fot. Grodno

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter