CORA buduje nową fabrykę opraw LED

18/10/2019
projekt siedziby firmy Cora Lighting w Bytomiu

CORA Lighting Factory, producent opraw oświetleniowych LED, buduje zakład produkcyjny w Bytomiu. W ciągu dwóch lat chce rozpocząć działalność w nowej siedzibie.

Działka o powierzchni 1,6 ha znajduje się w Bytomiu, przy ulicy Hakuby, w Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Powstanie na niej budynek biurowo-magazynowo-produkcyjny o wielkości 6000 mkw. Obiekt będzie przystosowany do pracy 100 osób.

Zobacz także: Lista największych firm oświetleniowych w Polsce

Obszar KSSE jest atrakcyjny pod względem komunikacyjnym. Jest blisko bieżącej lokalizacji (Piekary Śląskie), co dla pracowników oznacza, że dojazd do pracy nie pogorszy się. Tereny włączone do Strefy są bardzo dobrze skomunikowane, ponieważ znajdują się w pobliżu m.in. węzła autostrady A1.

W KSSE mają swoje inwestycje firmy z branży elektrycznej np. ROSA, Elhand Transformatory czy NKT.

Siedziba firmy CORA znajduje się obecnie w Piekarach Śląskich. Firma sprzedaje oprawy oświetleniowe LED nie tylko w Polsce, ale również do ponad 30 krajów na świecie, takich jak: Australia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Rosja, Hiszpania, Francja, Niemcy, Finlandia, Szwecja, Szwajcaria, Wielka Brytania czy Włochy. Oświetlenie ledowe trafiło również do takich państw jak: Kazachstan, Turcja, Kamerun czy Islandia.

RE

Fot. Cora Lighting Factory

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter