27 września – 2 października 2020 r. to nowy termin targów Light + Building

27/02/2020
tereny targowe LB20

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Europie, organizator targów Light + Building postanowił przełożyć imprezę na inny termin. Zgodnie z zapowiedzią targi rozpoczną się pod koniec września.

Targi Light + Building odbędą się we Frankfurcie nad Menem w dniach: 27 września – 2 października 2020 r. Organizator zapewnił, że zakupione bilety zachowują pełną ważność na nowy termin.

Do niedawna Messe Frankfurt – organizator targów zapewniał, że jest dobrze przygotowany do przyjęcia wszystkich przybywających na targi Light + Building w terminie 8-13 marca 2020 r. Nieoczekiwane pojawienie się wirusa Covid-19 we Włoszech w ostatni weekend wymusiło ponowną ocenę sytuacji. Organy ds. zdrowia publicznego zaleciły wieloetapową kontrolę stanu zdrowia gości z Chin, jednak wdrożenie tego byłoby niezwykle trudne dla Messe Frankfurt. Ponadto na świecie wprowadza się coraz więcej ograniczeń w podróżowaniu, co utrudnia udział w targach zarówno zwiedzającym, jak i wystawcom.

Lena Lighting zrezygnowała wcześniej

Dziesięć dni temu polska firma Lena Lighting uprzedziła decyzję organizatora targów i zrezygnowała ze stoiska na LB20. Jak podała firma w komunikacie, decyzja była trudna, ponieważ targi oświetleniowe we Frankfurcie są ważnym elementem promocji marki i wymagają długich przygotowań. Jednak troska o zdrowie pracowników, partnerów i klientów okazała się najwyższym priorytetem.

Czytaj także: Oświadczenie targów przemysłowych Hannover Messe

Poparcie organizacji branżowych

Po szerokich konsultacjach organizatorzy postanowili przełożyć targi Light + Building. Decyzję tę popierają niemieckie organizacje branżowe: ZVEI i ZVEH. Czołowe włoskie stowarzyszenia również wyraziły swoje poparcie dla Messe Frankfurt. Po Niemczech największe grupy wystawców i odwiedzających pochodzą z Chin i Włoch.

Nowy termin targów Light + Building 2020

Light + Building to najważniejsze wydarzenie w branży oświetlenia, elektrotechniki i automatyki budynkowej. Nie ma wątpliwości, że biznes potrzebuje tej imprezy. Dlatego organizator postanowił przesunąć targi na termin 27 września – 2 października 2020 r.

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter