Targi Light + Building bez wystawców z Rosji i Białorusi

10/03/2022
tereny targowe LB20

Targi Light + Building zostały przesunięte z marca na październik br. Przyczyną było zagrożenie epidemiologiczne. Kolejna trudna decyzja to wykluczenie Rosji i Białorusi z powodu prowadzonych działań wojennych.

Light + Building to najważniejsze wydarzenie w branży oświetlenia, elektrotechniki i automatyki budynkowej. Poprzednia edycja odbyła się w 2018 r. Po 4-letniej przerwie ważna jest osobista wymiana pomysłów na tej najważniejszej niemieckiej i międzynarodowej platformie. Organizatorowi zależało więc na znalezieniu tegorocznego terminu.

Targi Light + Building odbędą się w dniach 2-6 października 2022 r. we Frankfurcie nad Menem (Niemcy). Impreza zgromadzi 1300 wystawców, z 46 krajów. Rozmieszczenie stoisk w halach będzie inne niż w pierwotnym terminie.
Udział w targach jest możliwy także za pośrednictwem platformy Light + Building Digital Extension.

Stanowisko w sprawie Rosji i Białorusi

W związku z dramatyczną sytuacją na Ukrainie organizator zdecydował nie wpuścić wystawców z Rosji i Białorusi. Działania marketingowe dla gości z tych krajów także zostały wstrzymane. Messe Frankfurt zawiesił wszystkie swoje imprezy na terenie Rosji.

W poprzedniej edycji targów L+B uczestniczyło 11 wystawców i 2824 zwiedzających z Rosji. Z Białorusi przyjechało 217 gości.

Następna edycja targów, czyli w 2024 roku, planowana jest jak zwykle na marzec.

RE

Fot. L+B

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter