LUG zakończył inwestycję w Nowym Kisielinie

18/01/2022
centrum badawczo-rozwojowe LUG

LUG zakończył rozbudowę zakładu zlokalizowanego w Nowym Kisielinie. W dniu 17 stycznia 2022 r. oficjalnie podpisano protokół odbioru końcowego i rozpoczęto użytkowanie obiektu.

Inwestycja LUG w fabrykę w Nowym Kisielinie rozpoczęła się w styczniu 2021 r. Po upływie roku LUG rozpoczął użytkowanie nowej hali magazynowej oraz dobudowanej części budynku administracyjnego. Na terenie obiektu będą jeszcze trwały prace wykończeniowe związane z usuwaniem usterek, które jednak nie mają wpływu na bieżące użytkowaniie obiektu. W wyniku realizacji projektu powierzchnia magazynowa została powiększona o ok. 3000 mkw., natomiast przestrzeń biurowo-socjalna – o ok. 500 mkw.

Centrum w Nowym Kisielinie jest drugim zakładem produkcyjnym Grupy LUG. Pierwszy zakład znajduje się przy siedzibie LUG w Zielonej Górze, wybudowany w 2008 roku ze środków z emisji akcji. Od tego momentu Grupa nie dokonywała kompleksowej rozbudowy przestrzeni magazynowych, a inwestycje skupiały się wokół przestrzeni i technologii produkcyjnych.
Trzecia fabryka LUG znajduje się w Argentynie.

Nasza nowa hala magazynowa jest już gotowa do pracy. W kolejnych dniach magazyn zapełni się pierwszymi towarami i produktami, a do części administracyjnej cyklicznie będą wprowadzać się pracownicy biurowi. Nowa przestrzeń pozwoli nam w jeszcze lepszy sposób wykorzystywać potencjał rozwojowy, a nowy magazyn uwolni dotychczasową przestrzeń magazynową, co zwiększy również nasze moce produkcyjne – skomentował Ryszard Wtorkowski, prezes zarządu LUG S.A.

Wykonawcą była firma M&J sp. z o.o. Całkowita wartość umowy wyniosła 8 210 000 zł netto.

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter