Żłobek z inteligentnym oświetleniem Lena Lighting

22/03/2022
Żłobek w Łochowie z oświetleniem Lena Lighting

Lena Lighting oświetliła anglojęzyczny żłobek w Łochowie. „Zakątek Malucha” wyróżnia się pięknie zaprojektowanymi przestrzeniami i niezwykłymi aranżacjami świetlnymi.

Łochowski żłobek to idealny przykład nowoczesnej, przyjaznej najmłodszym dzieciom przestrzeni. Budynek o powierzchni 1400 mkw. wyposażono w piękne sale zabaw, wypoczynku, a także pomieszczenia inspirujące do aktywności oraz rekreacji. Urzekają one nie tylko wyglądem, lecz także przemyślaną koncepcją, która potrzeby i bezpieczeństwo dzieci stawia w samym centrum uwagi.

Wielką rolę w tej niezwykłej przestrzeni odgrywa oświetlenie. Energooszczędne lampy i systemy oświetleniowe zostały tu wykorzystane w spektakularny sposób. Wyjątkowe aranżacje świetlne idealnie podkreślają, dopełniają, a niekiedy wręcz nadają wnętrzom wyrazu.

Żłobek w Łochowie jest przykładem nowoczesnego podejścia do projektowania przestrzeni dla najmłodszych. To przyjazna w odbiorze, funkcjonalna i bezpieczna przestrzeń, której wnętrza pozytywnie oddziałują na nastrój i samopoczucie dzieci. Atmosfera kreowana jest tu także poprzez oświetlenie, które stanowi bardzo ważny element funkcjonalny i dekoracyjny. Warto podkreślić, że spektakularny efekt osiągnięto za pomocną energooszczędnej technologii LED. Do oświetlenia użyto lamp ledowych, które wchodzą w skład całego inteligentnego systemu oświetlenia – mówi Łukasz Drewka, dyrektor ds. inwestycji z Lena Lighting.

Projekt oświetlenia został zrealizowany z uwzględnieniem rozwiązań przyjaznych dla środowiska naturalnego. Wysoce energooszczędne oprawy w większości wyposażone zostały w zasilacze DALI, umożliwiające sterowanie natężeniem światła w zależności od potrzeb. Ledowe oprawy połączone z inteligentnymi rozwiązaniami pozwalają zapewnić bardzo duże oszczędności zużycia energii elektrycznej.

Do realizacji wykorzystane zostały m.in. ELEGANTE LED SYSTEM oraz lampy z linii BARIS LED i RQ LED czy PALNO LED produkowanych przez Lena Lighting.

RE

Zapisz się na bezpłatny newsletter