ABB buduje fabrykę systemów uziemienia i ochrony odgromowej

24/06/2024
ABB w Wielkiej Brytanii

ABB inwestuje ponad 35 milionów dolarów (27 milionów funtów) w fabrykę w Nottingham w Wielkiej Brytanii. Będą tam produkowane systemy uziemienia i ochrony odgromowej w marce Furse.

Nowy zakład zostanie otwarty na początku 2025 r. Ponad 100 pracowników zostanie przeniesionych do nowego obiektu o powierzchni 9500 mkw. z istniejącej odlewni ABB Installation Products Nottingham o powierzchni 6300 mkw.

Szacuje się, że na całym świecie rocznie dochodzi do 1,4 mld błyskawic, co odpowiada ponad 42 uderzeniom na sekundę. Nawet pośrednie uderzenia pioruna w odległości do kilometra mogą powodować przejściowe przepięcia i mieć niszczycielskie skutki, takie jak pożar, ryzyko porażenia prądem elektrycznym, uszkodzenie sprzętu i kosztowne przestoje, skutkujące przestojami i stratami finansowymi.

Rozwiązania Furse firmy ABB Installation Products są używane w ponad 20 krajach w szerokim zakresie zastosowań i środowisk, od centrów danych i placówek medycznych po niezbędną infrastrukturę, media i energię odnawialną.

Ta ważna inwestycja opiera się na 130 latach technologii Furse, dzięki czemu możemy pozostać w czołówce firm zajmujących się uziemieniami i ochroną odgromową oraz dostarczać rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo i niezawodność naszych klientów. W ramach naszej globalnej strategii wzrostu stale rozwijamy nasze możliwości i moce produkcyjne, jeszcze bardziej wzmacniając zasięg produkcyjny i łańcuch dostaw ABB oraz regionalizując produkcję cieszących się dużym popytem rozwiązań elektrycznych, których potrzebują klienci, instalatorzy i partnerzy dystrybucyjni – powiedział Khalid Mandri, szef Dywizji Produktów Instalacyjnych ABB.

ABB Installation Products ma obecnie sześć lokalizacji w Europie: w Belgii, Francji, na Węgrzech, we Włoszech, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

Nowy kampus w Nottingham będzie zajmował prawie pięć akrów w Fairham Business Park, w pobliżu istniejącej siedziby ABB przy Wilford Road i będzie dostępny dla pracowników, klientów, dostawców i partnerów dystrybucyjnych.

Nasz nowy obiekt to krok naprzód w zakresie projektowania i technologii, zapewniający nam pozycję rynkową na przyszłość, a jednocześnie umożliwiający ochronę zasobów oraz ograniczanie zużycia energii i wody, zgodnie z priorytetami dotyczącymi obiegu zamkniętego i zrównoważonego rozwoju w całej działalności ABB – stwierdziła Andrea Castella, Lider Regionu Europy, Produkty Instalacyjne ABB.

RE na podstawie informacji ABB

Zapisz się na bezpłatny newsletter