Kto idzie z duchem czasu, ten potrzebuje profesjonalnego oświetlenia

04/06/2024
figura Chrystusa Króla w Świebodzinie oświetlona przez Grodno

Elektryzującą solidność hurtowni Grodno widać w wielu obszarach działalności jej 100 oddziałów, rozsianych po całej Polsce, a jedną z wielu dziedzin, w której Grodno ma do zaoferowania kompleksowy zestaw rozwiązań, jest oświetlenie.

Dział Oświetlenia Profesjonalnego Grodno z siedzibą w Warszawie obsługuje projekty z całego kraju. Zespół wykwalifikowanych projektantów szczegółowo analizuje potrzeby każdego klienta, dzięki czemu gotowy projekt oświetlenia spełnia pod każdym względem wymagania zleceniodawcy, obejmując takie składowe, jak:

  • Wysoka jakość komponentów od najlepszych dostawców
  • Dekoracyjność sprzętu
  • Energooszczędność instalacji
  • Innowacyjność
  • Wygoda obsługi dzięki nowoczesnym systemom sterowania.

Wszystko to klient znajdzie w jednym miejscu. Grodno nie musi przekazywać projektów producentom, dzięki czemu termin realizacji jest dużo szybszy, a fachowcy w Biurze Projektowym Działu Oświetlenia Profesjonalnego Grodna zadbają o wszystko: od audytu i projektu, poprzez dobór komponentów, oszacowanie oszczędności energetycznych i montaż instalacji, aż po uruchomienie, zapewniając wsparcie serwisowe i usługi pogwarancyjne.

Profesjonalne oświetlenie od Grodna

Grodno może się pochwalić wieloma prestiżowymi realizacjami profesjonalnego oświetlenia. Jedną z najnowszych jest iluminacja pomnika Chrystusa Króla w Świebodzinie, która w porównaniu z poprzednim systemem oświetlenia wykazuje 66% oszczędność zużycia energii i pozwala na zdalne sterowanie ustawieniami temperatury barwowej, dostosowanymi do pory roku i doby.

Na zlecenie Zamku Królewskiego w Warszawie, z okazji 50. rocznicy jego odbudowy, Grodno oświetliło zabytkową skarbonkę z czasów powojennych i elewację zamku od strony dziedzińca, a także rzeźbę „Ikaria” autorstwa Igora Mitoraja. Wymieniono też oprawy na dziedzińcu zamkowym.

Sala zabaw, aktywności i eksploracji dla dzieci Sensorysie nabrała fantazyjnego błysku dzięki nowoczesnej iluminacji wykonanej przez Grodno. Podobnie sklepy: Antymateria z asortymentem rowerowym, Polska Chata, Marmaks czy sieć Empik.

Salon rowerowy oświetlony przez Grodno
Salon rowerowy Antymateria. Oświetlenie Grodno
Sala zabaw, aktywności i eksploracji dla dzieci „Sensorysie” oświetlona przez Grodno
Sala zabaw, aktywności i eksploracji dla dzieci Sensorysie. Oświetlenie Grodno

Także obiektom sportowym Grodno nadało nowy, energooszczędny blask, wymieniając oświetlenie na oprawy LED. Dobrodziejstwami modernizacji cieszą się: Hala Sportowa Polkowice, hale wspinaczkowe i boiska w Białołęckim Ośrodku Sportu. Szkoły w Izabelinie i Józefowie zyskały nowoczesne, komfortowe oświetlenie o odpowiednim natężeniu i zostały wyposażone w oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne. Zyskały też energooszczędność rzędu 60%!

Fachowcy Grodna oświetlili wiele muzealnych wystaw: trwającą do końca roku 2024 wystawę jedynego w polskich zbiorach obrazu Van Gogha pt. „Wiejskie chaty wśród drzew”, który można podziwiać w Muzeum Jana Pawła II i Stefana Wyszyńskiego w Wilanowie, a także wystawę stałą w Muzeum Azji i Pacyfiku „Podróże na Wschód”; nowoczesną, interaktywną wystawę stałą w Muzeum Bitwy pod Grunwaldem – iluminacje rzeźb i pomników naturalnej wielkości rycerzy konnych. Stworzyli światłem ciekawą i tajemniczą scenerię wystawy „Podziemny Olkusz”, w mieście słynącym z kopalni srebra i ołowiu. Oświetlili wystawę w Muzeum klubu sportowego Widzew Łódź, potężny budynek Muzeum Pamięci Sybiru, wystawy w kopalni soli w Bochni, wystawę „Zajezdnia strajkuje” w Centrum Historii Zajezdnia Wrocław i Izbę Pamięci Prezydentów RP przy Mauzoleum w Świątyni Opatrzności Bożej.

Hala sportowa w Polkowicach oświetlona przez Grodno
Hala sportowa w Polkowicach. Oświetlenie Grodno
Wnętrze w wieżowcu CBRE Poland na Rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Oświetlenie Grodno

Dzięki inwestycji w prestiżowe oświetlenie, zrealizowane przez Grodno w biurowym wieżowcu CBRE Poland na Rondzie Daszyńskiego w Warszawie, osiągnięto zmniejszenie zużycia energii i poprawę standardów pracy poprzez wygodny system sterowania oświetleniem, który pozwala na ściemnianie nieużywanych stref czy dostosowanie natężenia światła do tego naturalnego, wpadającego przez okna.

W Fabryce Norblina na warszawskiej Woli, miejscu biur, restauracji, kawiarni, sklepów i konceptów kulturalnych, Dział Oświetlenia Profesjonalnego Grodno przygotował dekoracyjną iluminację drzew, a w holach i miejscach wspólnych uwypuklił światłem historyczny charakter tego miejsca.

Garnizon Sztuki Miejsce Pozytywnych Emocji w Warszawie, to teatr w którym oświetlenie wykonane przez Grodno gra jedną z głównych ról: pozwala dostrzec grę aktorską z wielką dokładnością i jednocześnie sterować emocjami widzów.

Muzeum Azji i Pacyfiku. Oświetlenie Grodno
Bazylika Zakonu Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej. Oświetlenie Grodno

Iluminacja bazyliki Zakonu Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej była wymagającym zadaniem dla ekipy Grodna. Aby rozświetlić cały kościół z barokowymi freskami, sklepieniami i ornamentami oraz wyeksponować najważniejsze symbole Bazyliki, wypracowano idealną koncepcję, spełniającą oczekiwania zarówno konserwatora zabytków, jak i Franciszkanów. Uruchamianie i sterowanie oświetleniem jest intuicyjne i odbywa się z tabletu, a całość instalacji, jak zawsze w Grodnie, jest energooszczędna.

Kto chce więc podążać z duchem czasu, ten znajdzie w Grodnie profesjonalne oświetlenie, dostosowane do swoich potrzeb zarówno pod względem jakości i wzornictwa, jak i optymalności energetycznej, a Grodno zrealizuje zlecenie od A do Z.

GRODNO

Zapisz się na bezpłatny newsletter