UPS dla graczy – pierwszy w ofercie Schneider Electric

27/06/2024
Zasilacz bezprzerwowy APC dla graczy w ofercie Schneider Electric


Schneider Electric wprowadza na polski rynek zasilacz bezprzerwowy UPS APC™ Back-UPS™ Pro Gaming. Celebrując 40 lat legendarnej już niezawodności rozwiązań marki APC w ochronie zasilania systemów krytycznych, nowy UPS został zaprojektowany, aby chronić sprzęt do gier przed awariami zasilania i zapewniać stabilne połączenie, nawet w przypadku skoków napięcia i awarii sieci energetycznej.

APC Back-UPS™ Pro Gaming to pierwszy w ofercie firmy zasilacz UPS zaprojektowany z myślą o graczach, streamerach i twórcach internetowych. Urządzenie zapewnia nieprzerwaną ochronę, nawet w miejscach o niestabilnej sieci. Urządzenie utrzymuje zasilanie sprzętów z bardzo czułymi na przepięcia i spadki napięcia podzespołami, jak zaawansowane karty graficzne. To zasilanie bezprzerwowe sprawdza się również doskonale we współpracy z konsolami i innymi urządzeniami peryferyjnymi. Dzięki niemu gracze nie muszą się martwić, że nagle wypadną z rozgrywki, streamerzy, że live zostanie przerwany, a twórcy, że nie zdążą zapisać swoich materiałów podczas awarii prądu.

Aby zapewnić niezawodną ochronę, zasilacz APC Back-UPS™ Pro Gaming UPS jest wyposażony w bateryjne zasilanie rezerwowe o tzw. czystej sinusoidzie. Dostarcza ono prąd bez zakłóceń, co jest szczególnie pożądane przez wrażliwe urządzenia elektroniczne. Urządzenie dodatkowo wspomaga funkcja AVR (Automatyczna Regulacja Napięcia), która chroni przed skokami napięcia, wydłużając tym samym żywotność sprzętu do gier i pracy.

Zasilacz APC Back-UPS™ Pro Gaming posiada również opatentowany, widoczny pod niemal każdym kątem ekran LED, który pokazuje stan baterii oraz informuje o występowaniu skoków i spadków napięcia, a także awarii zasilania. Urządzenie może również sygnalizować usterki w okablowaniu budynku.

Parametry APC Back-UPS™ Pro Gaming:

● Wyświetlacz: gdy zasilacz pracuje na zasilaniu bateryjnym, wyświetlacz odlicza pozostały czas pracy.
● Doskonała widoczność pod kątem 160 stopni: Ekran wyświetlacza jest widoczny niemal pod każdym kątem.
● Oświetlenie funkcjonalne: gdy zasilacz wykrywa anomalie zasilania takie jak skoki napięcia oraz usterki okablowania, powiadamia o tym pulsującym światłem.
● Cztery gniazda awaryjne: wraz z ochroną przeciwprzepięciową, podczas awarii prądu UPS może zasilać równocześnie kilka wrażliwych urządzeń, takich jak Xbox, PlayStation, komputer PC, telewizor lub router/modem.
● Dwa dodatkowe gniazda z ochroną: zaprojektowane do ochrony przed niebezpiecznymi skokami napięcia i „twardym resetem”, aby uchronić sprzęt przed poważnymi uszkodzeniami.
● Trzy przednie porty USB: do ładowania urządzeń, takich jak słuchawki i telefony.
● Wyjątkowy design: dostępny w wersji kolorystycznej Midnight (BGM2200B-GR) z 12 konfigurowalnymi diodami RGB LED.

UPS dla graczy przyszłości

Wraz ze wzrostem nakładów graczy i streamerów na drogi sprzęt, odpowiednia ochrona staje się kluczowa. Firma Schneider Electric, do której należy marka APC, jest certyfikowanym dostawcą sprzętu dla eSportu, co oznacza, że entuzjaści i profesjonaliści mogą cieszyć się niezakłóconą przez czynniki zewnętrzne rozgrywką.

Dodanie zasilacza APC Back-UPS™ Pro Gaming UPS do domowych i studyjnych konfiguracji sprzętowych pozwala uzyskać pewność, że użytkownicy pozostaną:

● Chronieni: Zasilacz awaryjny chroni cenne urządzenia przed różnymi rodzajami przerw w zasilaniu.
● Podłączeni: Po zakończeniu system nadal zapewnia ochronę zasilania routera i/lub modemu.
● Stale w grze: Jeśli zasilanie zostanie przerwane podczas gry, APC Back-UPS™ Pro Gaming pozwala dokończyć mecz i zebrać nagrody, które w przeciwnym razie zostałyby utracone.

Kompaktowa ochrona zasilania dla inteligentnych urządzeń

Równolegle na rynku pojawi się zasilacz APC Back-UPS Connect (CP12036LI). Jest to kompaktowy i pierwszy na rynku zasilacz awaryjny do routerów, modemów, systemów VoIP (Voice over IP) i innych inteligentnych urządzeń domowych. Wykorzystuje on akumulatory litowo-jonowe do zapewnienia do 4 godzin pracy wymienionych sprzętów i niezawodnego połączenia podczas awarii zasilania.

Więcej informacji na temat możliwości zakupu nowych UPS-ów znajdziesz na stronie internetowej APC.

RE na podstawie materiałów Schneider Electric

Zapisz się na bezpłatny newsletter