Onninen wzmacnia potencjał logistyczny. Nowy magazyn gotowy do działania

29/05/2024
Centrum Dystrybucyjne Onninen w Teolinie

Nowy, zaawansowany technologicznie i doskonale wyposażony magazyn w centrum dystrybucyjnym Onninen w Teolinie umożliwi poszerzenie gamy produktów i jeszcze efektywniejszą obsługę klientów, odpowiadając na ich rosnące wymagania. 24 maja 2024 r. został oddany do użytku magazyn o powierzchni 7202 mkw. Obecnie Onninen może pochwalić się imponującą powierzchnią hal magazynowych, które łącznie wynoszą ponad 33 000 mkw. Dodatkowo firma posiada około 34 000 mkw. placów składowych.

Onninen jest międzynarodową hurtownią specjalizującą się w branży hydraulicznej i elektrycznej, posiadającą ponad stuletnie doświadczenie. Onninen ma 35 oddziałów na terenie Polski oraz internetową platformę zakupową onninen.pl oferującą artykuły instalacyjne w konkurencyjnych cenach. Firma cieszy się zaufaniem ponad 100 000 klientów w Polsce, a liczba ta stale rośnie!

Tak intensywny wzrost sprawił, że Onninen postanowił rozbudować swoje główne centrum dystrybucyjne zlokalizowane w Teolinie w woj. łódzkim. Na koniec 2022 roku oddano tam nową halę na dłużyce, a w maju 2024 roku miało miejsce uroczyste otwarcie kolejnej hali magazynowej.

To największa rozbudowa naszych magazynów od 2007 roku, gdy wybudowaliśmy halę A2 o podobnej powierzchni. Nowa hala umożliwi nam realizację naszej strategii, w której bardzo ważne miejsce ma rozszerzenie oferty magazynowej towarów handlowych – mówi Wiktor Kępiński, dyrektor zarządzający Onninen Polska.

Otwarcie nowej hali w Centrum Dystrybucyjnym Onninen w Teolinie
Otwarcie nowej hali A3 w Centrum Dystrybucyjnym Onninen w Teolinie

Nowa hala A3, podobnie jak każda w strukturze Onninen, jest dostosowana do konkretnych potrzeb logistycznych oraz specyfiki poszczególnych grup produktów. Została wyposażona w instalację tryskaczową wraz ze zbiornikiem PPOŻ, powyżej standardową liczbę doków przeładunkowych i bram szybko rolujących, a także posadzkę przemysłową o wyjątkowej wytrzymałości – 10 T/mkw. Hala wyposażona jest w nowy sprzęt logistyczny. Posiada regały jezdne na 1400 miejsc paletowych, a także regały stacjonarne, które pomieszczą 4200 palet. Nie zabrakło także nowych wózków widłowych.

Firma Ocmer ponownie została wybrana jako główny wykonawca hali. Jej solidność, wiarygodność oraz zaufanie gwarantują terminową realizację zleconych zadań oraz wysoką jakość wykonania.

W kolejnych latach Onninen planuje inwestycje, mające na celu zwiększenie efektywności energetycznej i redukcję śladu węglowego, co przyczyni się do ochrony środowiska naturalnego. W planach jest budowa własnej farmy fotowoltaicznej o mocy 1 MW, instalacja pompy ciepła do ogrzewania wody w całej posiadłości oraz stopniowa wymiana floty firmowej na samochody elektryczne, a także instalacja stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

ONNINEN

Zapisz się na bezpłatny newsletter