Chcemy mieć pewność, że jesteśmy u siebie

02/07/2019
Onninen magazyn centralny w Teolinie

Grupa Kesko (właściciel sieci hurtowni hydraulicznych i elektrycznych Onninen) zakupiła nieruchomości w Teolinie, na której znajduje się dotychczas dzierżawiona hala magazynowa. Transakcja związana jest z planowanymi akwizycjami i automatyzacją procesów logistycznych.

Centrum Dystrybucyjne Onninen w Teolinie rozpoczęło swoją działalność w 2003 roku i od tego czasu było już dwukrotnie powiększane i modernizowane. Obecnie dostarcza towary do 36 punktów sprzedaży Onninen oraz bezpośrednio do profesjonalnych partnerów, w tym klientów OnnShop.

Chcemy być partnerem na miarę potrzeb we wszystkich segmentach naszych klientów i mieć pewność, że magazyn centralny zapewni serwis logistyczny dla całej organizacji. Rozwój nowych technologii nieodwracalnie zmienia współczesne modele biznesowe, jak również nawyki każdego z nas. Onninen stoi dziś w obliczu konieczności automatyzacji procesów logistycznych, aby wyjść naprzeciw rosnącym oczekiwaniom rynku. Zanim zaczniemy inwestować w nowoczesne i długoterminowe rozwiązania, chcemy mieć pewność, że jesteśmy u siebie – stąd decyzja o uniezależnieniu i zakupie nieruchomości w Teolinie – mówi Wiktor Kępiński, COO Onninen Sp. z o.o.

Finalizując zakup nieruchomości w Teolinie, Kesko stawia kolejną kropkę na mapie swoich środków trwałych w Europie. Jest to szczególny rejon, ponieważ Kesko dopiero rozbudowuje tu swoje struktury, postrzegając Polskę jako rynek o dużym potencjale, w który warto inwestować. Grupa Kesko nie zamierza zwalniać, a przynależność do niej sprawia, że Onninen to już nie tylko hurtownia hydrauliczno-elektryczna, ale także nowoczesne rozwiązania dla budownictwa i przemysłu.

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter