ML System buduje elektrownię fotowoltaiczną za ponad 61 milionów

26/06/2024
Farma fotowoltaiczna, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Warszawa. Realizacja ML System

ML System zawarła ze spółką EW Kiekrz umowę dotyczącą realizacji inwestycji polegającej na kompleksowym zaprojektowaniu oraz budowie Elektrowni Fotowoltaicznej Kiekrz o łącznej mocy 44,48 MWp wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz przyłączem energetycznym.

Elektrownia Fotowoltaiczna Kiekrz nie tylko przyczyni się do zwiększenia mocy produkcji energii ze źródeł odnawialnych, ale również do redukcji emisji CO2, co jest kluczowe w walce ze zmianami klimatycznymi. Projekt ten jest istotny dla realizacji naszych strategicznych celów wzrostu i dywersyfikacji źródeł przychodów – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Łączna wartość kontraktu wynosi 61,6 mln zł netto.
Odbiór końcowy Elektrowni Fotowoltaicznej Kiekrz ustalono na III kwartał 2026 r.

Prestiżowe kontrakty eksportowe ML System

ML System dostarcza innowacyjne moduły BIPV na zadaszenie nowoczesnego budynku CASA BFF w Mediolanie, którego projekt zdobył prestiżową nagrodę podczas wydarzenia MIPIM Awards, odbywającego się w marcu 2024 r. w Cannes. Zadanie obejmuje dostawę paneli o łącznej powierzchni 2200 mkw., które zapewnią moc całkowitą ponad 300 kWp.

Spółka dostarcza także moduły na stację kolejową zlokalizowaną przy lotnisku w Liverpoolu. Inwestycja ma na celu wymianę starych przeszkleń na nowoczesne, energooszczędne szyby, co przyczyni się do zwiększenia efektywności energetycznej oraz zrównoważonego rozwoju infrastruktury transportowej tego miasta.

ML System realizuje ponadto projekty na rynku skandynawskim, m.in. skomplikowane w swojej budowie szyby na dworcu w Drammen oraz moduły BIPV o powierzchni 1000 mkw., które zostaną zamontowane na parkingu wielopoziomowym przy zakładzie Novo Nordisk w duńskim Hillerød.

RE na podstawie materiałów ML System. Fot. Farma fotowoltaiczna, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Warszawa. Realizacja ML System

Zapisz się na bezpłatny newsletter