Grodno postawi pierwszy krok poza Polską. Zacznie od Chorwacji

18/12/2023
siedziba Grodno w Michałów-Grabina

Zarząd Grodno S.A. poinformował o rozpoczęciu procesu rejestracji spółki zależnej na terenie Chorwacji. To nasz pierwszy krok poza Polską, lecz również pierwszy przypadek wejścia na rynki zagraniczne czołowego polskiego dystrybutora elektrotechniki.

Przedmiotem działalności chorwackiej spółki ma być sprzedaż produktów i rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej, w tym fotowoltaiki.
Grodno S.A. obejmie w nowym podmiocie 100% udziałów.

Chorwacki rynek OZE i energooszczędnych rozwiązań jest w naszej ocenie chłonny i perspektywiczny. Przypomina rynek polski cztery lata temu, czyli sprzed okresu boomu. My z kolei dysponujemy zasobami, doświadczeniem i know-how, aby doskonale się w tych warunkach odnaleźć. Dostrzegamy realne perspektywy rozwoju w Chorwacji i z czasem być może na rynkach ościennych – skomentował Andrzej Jurczak, prezes zarządu Grodno S.A.

Ekspansja zagraniczna może stać się stałym elementem strategii Grodna. Spółka nieustannie szuka kolejnych motorów wzrostu i okazji na nowych rynkach. Tym razem postawiła na aspekt geograficzny. Rynek polski oczywiście pozostanie kluczowy, jednak w wielu obszarach zarząd widzi jego duże nasycenie. Działalność za granicą może być efektywnym rozwinięciem dotychczasowej strategii spółki.

RE

Zapisz się na bezpłatny newsletter