Signify z nowym magazynem logistycznym w Pile

26/03/2024
magazyn Signify w Pile

Firma Signify oficjalnie otworzyła magazyn logistyczny w Pile. Nowa lokalizacja, o łącznej powierzchni 32 500 mkw., umożliwi zintegrowanie dotychczasowych obiektów w Pile i Robakowie, co z pewnością przyczyni się do zwiększenia efektywności operacji magazynowych i przyspieszenia dostaw do klientów na całym świecie.

Przeprowadzka z dotychczasowych magazynów w Pile i Robakowie rozpoczęła się w lutym 2024 r., a pierwsze wysyłki z nowej lokalizacji zostały uruchomione w połowie marca. Zakończenie procesu integracji planowane jest na połowę 2024 roku. Nowy magazyn, wybudowany przez firmę Panattoni, ma 38 500 mkw. powierzchni, z czego 32 500 mkw. zostało wynajęte przez operatora logistycznego Signify – firmę CEVA Logistics.

Najnowsze rozwiązania oświetleniowe w nowym magazynie

Nowe centrum dystrybucyjne Signify wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne. System sterowania Philips Dynalite zapewnia detekcję ruchu i automatyczną regulację oświetlenia w zależności od natężenia światła dziennego. Dodatkowo, szczegółowa analiza danych z systemu sterowania oświetleniem wspiera bieżące utrzymanie infrastruktury.

Oprawy oświetleniowe zainstalowane w magazynie są gotowe do pracy w systemie nawigacji wewnętrznej opartej na technologii VLC (Visible Light Communication), która umożliwia precyzyjną nawigację wewnątrz magazynu. Każda oprawa świetlna posiada unikalny kod, który jest odczytywany przez kamerę w urządzeniu mobilnym, stanowiąc tym samym punkt sieci nawigacyjnej.

Zielony magazyn Signify

Magazyn w Pile został zaprojektowany z myślą o zrównoważonym rozwoju i minimalizacji wpływu na środowisko. Obiekt ubiega się o certyfikację BREEAM na poziomie Excellent. CEVA Logistics wdrożyło szereg rozwiązań, w tym system magazynowania z platformami wjazdowymi i panele fotowoltaiczne. Signify wyposażyła wnętrze i teren zewnętrzny obiektu w oświetlenie cyrkularne. Oprawy firmy cechują się jedną z najwyższych na rynków wydajności, co w konsekwencji przełoży się na niższe koszty utrzymania.

Wnętrze magazynu Signify w Pile
Wnętrze magazynu logistycznego Signify w Pile

W budynku zastosowano m.in. w oprawy drukowane w technologii 3D, których produkcja odbywa się zgodnie z ideą gospodarki o obiegu zamkniętym, czyli z materiałów nadających się do recyklingu. Znalazły się tam również rozwiązania NatureConnect opracowane zgodnie z zasadami designu biofilicznego, dzięki któremu światło naturalne jest odwzorowywane we wnętrzu.

Oficjalne otwarcie magazynu odbyło się 26 marca 2024 r.

RE na podstawie informacji Signify, fot. Signify

Zapisz się na bezpłatny newsletter