Pełna kontrola nad oświetleniem dzięki inteligentnym czujnikom obecności

01/03/2024
czujnik obecności Casambi firmy B.E.G.

Rozwiązania bezprzewodowe Casambi – maksymalna elastyczność dzięki bezprzewodowym, sieciowym czujnikom obecności firmy B.E.G.

Firma B.E.G. rozszerzyła swoją popularną serię czujników obecności i multisensorów PD4-GH i PD4N o cztery modele Casambi sterowane przez Bluetooth (BLE MESH). W ten sposób dokonała znaczącego kroku w kierunku udoskonalenia inteligentnych rozwiązań oświetleniowych. Integracja technologii Casambi umożliwia bezproblemową i bezprzewodową pracę, zapewniając użytkownikom pełną kontrolę nad środowiskiem oświetleniowym za pośrednictwem intuicyjnej aplikacji.

Cztery nowe modele, a mianowicie PD4-CAS-GH DALI-2, PD4-CAS-GH, PD4N-CAS DALI-2 i PD4N-CAS, stanowią połączenie wiedzy specjalistycznej B.E.G. w zakresie technologii czujników z najnowocześniejszymi technologiami bezprzewodowymi Casambi. Ta współpraca przynosi szereg funkcji, które nie tylko na nowo definiują możliwości inteligentnego oświetlenia, lecz także przyczyniają się do zwiększenia efektywności energetycznej i wygody użytkownika.

Czujniki Casambi – sprawna obsługa systemów oświetleniowych

Wprowadzenie czujników sterowanych Casambi otwiera przed użytkownikami wiele możliwości, a co najważniejsze umożliwia im szybką i łatwą bezprzewodową obsługę systemów oświetleniowych. Użytkownicy mogą bez wysiłku regulować poziomy jasności, konfigurować spersonalizowane sceny świetlne, a nawet planować zmiany oświetlenia. Wszystko to na wyciągnięcie ręki.

Godną uwagi cechą dwóch nowych modeli Casambi jest ich kompatybilność z DALI-2, ustandaryzowanym protokołem inteligentnego sterowania oświetleniem. Zapewnia to bezproblemową integrację z istniejącymi już systemami oświetleniowymi DALI-2 na danym obiekcie.

Modele PD4-CAS-GH DALI-2 i PD4N-CAS DALI-2 posiadają zintegrowany zasilacz DALI-2, do którego można bezpośrednio podłączyć sprzęt sterujący DALI. Poszczególne urządzenia, które w aplikacji widoczne są również jako oprawy, można logicznie połączyć ze sobą w sieć. Nie ma potrzeby fizycznego połączenia poprzez magistralę DALI.

pełna kontrola nad oświetleniem dzięki czujnikom Casambi firmy B.E.G.

Modele PD4-CAS-GH oraz PD4N-CAS są dostarczane bez zasilacza DALI-2, lecz poza tym posiadają te same funkcje. Po podłączeniu do napięcia sieciowego można je również połączyć bezprzewodowo ze wszystkimi urządzeniami. Otwiera to zupełnie nową swobodę w zakresie sterowania oświetleniem na przykład w magazynach wysokiego składowania.

Czujniki B.E.G. oferują maksymalną elastyczność w zarządzaniu oświetleniem

Bezprzewodowe działanie czujników B.E.G. obsługujących Casambi eliminuje potrzebę stosowania skomplikowanego okablowania, dzięki czemu instalacje są szybkie, ekonomiczne i można je dostosować do różnych ustawień. Niezależnie od tego, czy jest to przestrzeń komercyjna, biurowa czy mieszkalna, modele B.E.G. Casambi płynnie integrują się z różnorodnymi środowiskami, oferując użytkownikom maksymalną elastyczność w zarządzaniu systemami oświetleniowymi.

Podsumowując, rozszerzenie serii PD4-GH i PD4N firmy B.E.G. o modele ze sterowaniem Casambi stanowi znaczący kamień milowy w dziedzinie inteligentnych rozwiązań oświetleniowych. Połączenie wiedzy specjalistycznej firmy B.E.G. w zakresie czujników z możliwościami bezprzewodowymi Casambi nie tylko otwiera nowe możliwości inteligentnego oświetlenia, lecz także wzmacnia zaangażowanie w dostarczanie najnowocześniejszych i przyjaznych dla użytkownika technologii.

Wkraczając w przyszłość napędzaną inteligentną łącznością, B.E.G. niezmiennie przewodzi innowacjom, które kształtują sposób, w jaki wchodzimy w interakcję ze środowiskiem oświetleniowym i je kontrolujemy.

B.E.G., fot. © TMLsPhotoG – stock.adobe.com

Zapisz się na bezpłatny newsletter