Nowa Elektro rozwija Dział Oświetlenia i OZE

12/02/2024
oprawy LED w oświetleniu ulicznym

Nowa Elektro, rozwijając Dział Oświetlenia i OZE, łączy innowacje technologiczne z doświadczeniem w dziedzinie oświetlenia. Jako jedna z nielicznych firm o profilu dystrybucyjnym skoncentrowała się na efektywności energetycznej, zrównoważonym rozwoju przy jednoczesnym zapewnieniu kompleksowej obsługi.

Działem Oświetlenia i OZE zarządza Rafał Olborski, który jako dyrektor jest odpowiedzialny za stały rozwój w tym obszarze.

Co niezwykle ważne, Nowa Elektro gwarantuje bezpośredni dostęp do najnowszych technologii, innowacyjnych rozwiązań oraz nowości produktowych wchodzących na rynek. To właśnie te atuty, poparte rozbudowanym zapleczem inżynierskim pozwalają Działowi Oświetlenia i OZE na zapewnienie całościowej oferty – od projektu do realizacji.

Projektując oświetlenie na obiekcie eksperci skupiają się na potrzebach klienta, doradzając najefektywniejsze rozwiązania, dostarczając oprawy wysokiej klasy od topowych, sprawdzonych polskich i światowych producentów. To połączenie sprawdza się w praktyce, pozwalając na sprawne dostarczanie inteligentnych, energooszczędnych rozwiązań zintegrowanych z systemami zarządzania budynkami.

Łukasz Skowroński, prezes Nowa Elektro

Zobacz: Łączymy świat tradycyjny z cyfrowym
Rozmowa z Łukaszem Skowrońskim, prezesem i dyrektorem zarządzającym Nowa Elektro Sp. z o.o.

Specjalizacja Nowa Elektro na rynku oświetlenia i OZE

Dział specjalizuje się w oświetleniu profesjonalnym, realizując idealnie dopasowane oświetlenie dla każdej inwestycji, niezależnie od jej skali czy rodzaju.

W zakres działu wchodzą projekty i wykonawstwo oświetlenia dla powierzchni komercyjnych, handlowych (hipermarketów, sklepów wielkopowierzchniowych, marketów), magazynowych a także wymagających obiektów przemysłowych.

Główne obszary zastosowań obejmują:

  • oświetlenie ogólne,
  • awaryjne,
  • ewakuacyjne,
  • oświetlenie zewnętrzne.

Dział Oświetlenia i OZE zapewnia przy tym wszechstronne doradztwo i wsparcie techniczne na każdym etapie – co unikalne – również w zakresie obsługi posprzedażowej.

Dział prowadzi szczegółowe inwentaryzacje i pomiary oświetlenia. Doświadczenie i wsparcie zespołu umożliwiają optymalizację istniejących systemów oświetleniowych oraz identyfikację potencjalnych obszarów oszczędności energetycznych.

Nowa Elektro aktywnie analizuje cały zwrot z inwestycji w modernizację oświetlenia na technologię LED, pomagając klientom zrozumieć korzyści finansowe wynikające z przejścia na bardziej efektywne energetycznie rozwiązania.

Rafał Olborski Nowa Elektro

– Modernizacja oświetlenia na LED-owe to kluczowy krok w kierunku efektywności energetycznej, umożliwiający obniżenie zużycia energii o około 50%. Dodatkowo, wdrożenie systemów sterowania pozwala na osiągnięcie nawet 30% redukcji zużycia. Ekologia i ochrona środowiska są obecnie ważnymi wyzwaniami dla biznesu i sektora publicznego. Dostępne wsparcie, na przykład z programu skierowanego do gmin „Rozświetlamy Polskę”, ułatwia przejście na nowoczesne oświetlenie LED – zwraca uwagę Rafał Olborski, dyrektor Działu Oświetlenia i OZE w Nowa Elektro.

Oprawy oświetleniowe NowaLed

Dział Oświetlenia i OZE współpracuje z polskim producentem opraw przemysłowych NowaLed z Oławy. Oprawy LED tej marki są unikalne. Charakteryzują się autorskimi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, które zapewniają im wysoką żywotność i niską awaryjność przez co dedykowane są głownie do obszarów o bardzo wymagających warunkach. Są jednocześnie przeznaczone do klientów poszukujących maksymalnych oszczędności energetycznych, przy zachowaniu najwyższej realnej trwałości opraw.

Najlepsza referencja to ogromne inwestycje, zrealizowane właśnie na oprawach NowaLed: Develey Polska – 25 000 m2, Knauf Sp. z o.o. – ponad 30 000 m2 czy zakłady z grupy Saint Gobain, Firma Oponiarska Dębica, PZL Mielec i WIRECO Poland Sp. z o.o. (dawniej Drumet Liny).

Wysoka jakość tych produktów i dostosowanie ich konstrukcji do specjalnych wymagań to nie wszystko. To także, a może przede wszystkim, zwiększona wydajność i wydłużona trwałość w trudnych warunkach, np. oprawy oświetleniowa Vento HT zostały zaprojektowane z myślą o strefach o podwyższonej temperaturze (dochodzącej aż do +90oC). Oprawy NowaLed są ciekawym przykładem innowacji technologicznej. Zasilane są niskim prądem, co wpływa na ich wysoką trwałość, która się sięga 100 000 godzin lub więcej (L80 B10) z jednoczesną gwarancją nawet do 8 lat. Najświeższe niezależne raporty L70B50 wskazują żywotność aż 144 000 godzin. Oprawy mają wysoką skuteczność przy jednoczesnej niskiej degradacji. Uzyskiwane skuteczności oprawy sięgają nawet 181-195 lm/W. Oprawy mogą być sterowane i ściemniane dzięki modułom DALI 2. Stosowane są systemy sterowania przewodowe lub/i bezprzewodowe.

Dział Oświetlenia i OZE w Nowa Elektro, wzbogacony o współpracę z NowaLed, stanowi kluczowy element w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań oświetleniowych. Firma umacnia swoją pozycję jako lidera w branży oświetleniowej, łącząc innowacje, specjalistyczną wiedzę i zaangażowanie w zrównoważony rozwój.

NOWA ELEKTRO

Zapisz się na bezpłatny newsletter