Nowa Elektro rozwija nowatorskie kanały sprzedaży

10/10/2023
autonomiczna hurtownia elektroinstalacyjna Nowa Elektro

Nowa Elektro uruchomiła nowaEXPRESS – pierwszą w branży hurtownię elektroinstalacyjną self-service. Spółka rozwija także sieć automatów do odbioru paczek nowaBox. Dzięki tym innowacyjnym rozwiązaniom klienci mają możliwość realizacji zakupów i odbioru towaru 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Nowa Elektro, sieć hurtowni elektrotechnicznych posiadająca oddziały na terenie całej Polski, systematycznie inwestuje w innowacyjne rozwiązania. Najnowszym przykładem takich działań jest nowaEXPRESS – pierwsza w Polsce, autonomiczna hurtownia elektroinstalacyjna, w której klient sam może dokonać zakupu i płatności za wybrany towar, bez obecności personelu firmy. Pierwszy taki sklep powstał przy centrali firmy w Sadach pod Poznaniem przy ulicy Rolnej 1.

nowaEXPRESS: samodzielne zakupy 24/7

nowaEXPRESS wpisuje się jako element strategii i misji Nowa Elektro „Wygodnie, kompleksowo, na czas” będąc odpowiedzią na trendy zachodzące na rynku i stanowiąc wyjście naprzeciw potrzebom klientów.

Rozwijany obecnie koncept sprzedaży otwiera dla naszych klientów nowy sposób dokonywania zakupów: prosty i wygodny. Dzięki nowaEXPRESS instalatorzy mogą zaopatrzyć się w najpotrzebniejszy towar o każdej porze, a podstawowy pakiet produktów mogą nabyć dosłownie w pięć minut. W autonomicznej hurtowni dostępny jest szeroki zakres asortymentu dla instalatora m.in. kable i przewody, aparatura modułowa, obudowy i rozdzielnie, osprzęt elektroinstalacyjny, źródła i oprawy oświetleniowe czy narzędzia.

Łukasz Skowroński, prezes Nowa Elektro
Łukasz Skowroński, prezes Nowa Elektro

Koncept autonomicznych sklepów znany jest w Polsce od mniej więcej 2-3 lat, lecz w branży elektrotechnicznej to absolutne novum w skali kraju. Jesteśmy pierwszą w branży hurtownią elektryczną, która postanowiła stworzyć sklep tego typu i co ciekawe sam pomysł zrodził się jeszcze przed pojawieniem się podobnych rozwiązań w innych branżach w Polsce. Dzięki nowaEXPRESS klient może samodzielnie zakupić towar o każdej porze dnia i nocy, siedem dni w tygodniu. Wiemy przecież, że elektroinstalatorzy niejednokrotnie mają potrzebę zakupu produktów poza tradycyjnymi godzinami pracy hurtowni lub nawet w weekend. W takich przypadkach nowaEXPRESS sprawdzi się idealnieoznajmia Łukasz Skowroński, prezes Nowa Elektro.

nowaEXPRESS to doskonałe uzupełnienie tradycyjnej sprzedaży w oddziałach i w kanale e-commerce. Nie jest to jednak jedyny innowacyjny koncept rozwijany przez Nowa Elektro.

Sieć automatów nowaBox

Spółka buduje także sieć automatów do odbioru paczek nowaBox. Obecnie są one zlokalizowane przy oddziałach w Sadach koło Poznania, Siemianowicach Śląskich, Krakowie, Elblągu, Legnicy i Łodzi. Docelowo spółka planuje zainstalować nowaBox-y przy większości swoich hurtowni.

Automaty nowaBox to kolejne pionierskie rozwiązanie w naszej branży, które ułatwia odbiór zamówionego towaru. Stwarzamy naszym klientom dodatkowy sposób realizacji zakupów – prosty, bezproblemowy i nieograniczony czasowo. Warto podkreślić, że nasze nowaBox-y są dostosowane do specyfiki asortymentu sprzedawanego w hurtowniach, w tym produktów wielkogabarytowych i europalet. Według raportu Colliers (źródło https://www.colliers.com/), w Polsce jest najwięcej urządzeń do odbioru paczek na świecie w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców. Cieszę się, że Nowa Elektro wpisuje się swoimi działaniami w ten trenddodaje Łukasz Skowroński.

Mobilna aplikacja programu Nowator

To kolejne rozwiązanie wspierające działania naszych klientów. Dzięki aplikacji mobilnej NOWATOR klient może sprawdzić w telefonie od ręki m.in. historię transakcji, aktualne dedykowane dla niego promocje czy wymienić zdobyte punkty na zakupy wybranych dostawców na gotówkę.

Program Nowator od 16 lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Korzysta z niego już ponad 3,5 tys. klientów, którzy kupując produkty wybranych marek mogą liczyć na dodatkowe gratyfikacje. Dlatego też wraz z każdą kolejną edycją programu staramy się wprowadzać w nim nowe funkcje, aby był on jeszcze lepszy i bardziej przyjazny dla użytkowników. Cieszę się, że jesteśmy jedyną firmą w branży, która realizuje program nieprzerwanie od kilkunastu lat i jako pierwsi wprowadziliśmy obsługę programu w postaci aplikacji mobilnejpodsumowuje Łukasz Skowroński.

Nowy oddział Nowa Elektro we Wrocławiu

Równolegle z rozwojem nowych kanałów sprzedaży spółka rozbudowuje sieć tradycyjnych oddziałów. W sierpniu kolejna hurtownia została uruchomiona we Wrocławiu. Jest to drugi punkt handlowy Nowa Elektro na mapie stolicy Dolnego Śląska. Oddział jest zlokalizowany przy ul. Stargardzka 8A.

Spółka ma w swoich planach kontynuować rozwój sieci oddziałów w najbliższym czasie.

NOWA ELEKTRO

O firmie:

Nowa Elektro działa na rynku od 34 lat budując i rozwijając sieć hurtowni elektrycznych w całej Polsce. Firma specjalizuje się w dystrybucji materiałów elektrotechnicznych dla Instalatorów, hurtowni elektrycznych, firm budowlanych, a także rozwiązań dla rynku inwestycyjnego i przemysłu.

Dzięki 38 oddziałom Klienci mają możliwość dokonania zakupów „od ręki” lub składania zamówień (także w kanale e-commerce), które zostaną dostarczone w ciągu 24 godzin z Magazynu Centralnego zlokalizowanego w Zgierzu koło Łodzi. Bogata oferta Nowa Elektro obejmuje prawie 200 000 produktów, które są systematycznie aktualizowane i uzupełniane, aby sprostać bieżącym potrzebom rynku oraz aktualnym trendom. W strukturze firmy istotną rolę odgrywają projektanci i inżynierowie w zakresie oświetlenie, efektywności energetycznej, OZE, prefabrykacji rozdzielnic oraz średnich napięć. Ich kompetencje pozwalają na kompleksowe podejście do inwestycji od momentu projektu, aż po wsparcie w realizacji.

Zapisz się na bezpłatny newsletter