IBC SOLAR będzie sprzedawać inwertery Enphase

29/04/2021
mikroinwertery Enphase w ofercie IBC Solar

IBC SOLAR nawiązał porozumienie z Enphase Energy w zakresie dystrybucji mikroinwerterów fotowoltaicznych oraz systemów magazynowania energii.

Enphase to firma o globalnym zasięgu zajmująca się technologią zarządzania energią oraz dostarczaniem solarnych systemów magazynowania energii opartych na mikroinwerterach.
IBC SOLAR jest wiodącym hurtownikiem i globalnym dostawcą rozwiązań i usług fotowoltaicznych i magazynowania energii.

Mikroinwertery Enphase są kompatybilne z prawie wszystkimi typami modułów fotowoltaicznych, co czyni je szczególnie polecanymi do wykorzystania na dachach budynków mieszkalnych. W przeciwieństwie do klasycznych systemów, w przypadku mikroinwerterów każdy moduł słoneczny otrzymuje własny falownik, który można łatwo połączyć ze sobą na poziomie 230 V za pomocą wstępnie zmontowanego kabla. Dzięki temu, długość okablowania, a także ewentualne zacienienie niektórych paneli przestaje mieć w projekcie PV kluczową rolę, co znacząco ułatwia instalację systemu i jego rozbudowę w przyszłości.

Urządzenia Enphase są synonimem najwyższej niezawodności, czego wyrazem jest 25-letnia ograniczona gwarancja na mikroinwertery. Jeśli dodać do tego, kompatybilność ze wszystkimi modułami i systemami montażowymi IBC oraz prostą instalację typu plug-and-play, otrzymujemy produkt zgodny z filozofią i standardami naszej marki oraz niosący wiele korzyści dla partnerów premium – wyjaśnia Britta Beier, starszy wiceprezes ds. zarządzania łańcuchem dostaw IBC SOLAR.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć wygodę montowania urządzeń, dostawca już wkrótce zaoferuje także nowe rozwiązanie zaciskowe do systemów montażowych IBC SOLAR. Pozwoli to na montaż falowników bez użycia narzędzi, wciskając produkt w szyny montażowe.

Od lata 2021 r., w ofercie IBC SOLAR oprócz mikroinwerterów pojawi się również nowy system magazynowania Enphase Encharge. Instalatorzy będą mogli z niego korzystać zarówno przy nowych instalacjach, jak i w systemach zmodernizowanych.

Cieszymy się, że dzięki współpracy z IBC SOLAR i ich rozbudowaną siecią instalatorów, możemy jeszcze efektywniej dostarczać mikroinwertery i systemy magazynowania energii naszym europejskim klientom. Wykorzystanie naszych innowacyjnych systemów zarządzania energią w domu pozwoli zapewnić właścicielom domów niezawodną i czystą energią – mówi Peter van Berkel, dyrektor generalny Enphase Europe.

Zobacz także: Moc zainstalowana fotowoltaiki w Polsce

RE

Zapisz się na bezpłatny newsletter