Kluczowe właściwości inwerterów PV

05/10/2020
falownik fotowoltaiczny Solis AS Energy

Mogłoby się wydawać, że kluczowy element instalacji fotowoltaicznej stanowią panele – w końcu to one „wyłapują” promienie słoneczne, które są źródłem energii. Tymczasem rozstawienie nawet kilkudziesięciu takich ogniw zda się na nic bez sprawnego inwertera. Dlaczego jest on tak ważny i jak podczas zakupu rozpoznać solidny produkt?

Zakup inwertera stanowi ok. 20% kosztów instalacji fotowoltaicznej, dlatego na jego wybór należy zwrócić szczególną uwagę. Wysokojakościowy produkt będzie działać bezawaryjnie przez 10-15 lat. W kolejnych latach może wymagać napraw, które jednak nadal będą opłacalne. Wymiana falownika odbywa się z reguły po ok. 20 latach. Jeśli jednak zakupimy inwerter gorszej klasy, jego wydajność i trwałość mogą okazać się znacznie niższe – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy AS Energy.

Kluczowe właściwości inwerterów fotowoltaicznych

Jakie parametry mają zatem największe znaczenie? Są to:

  • klasa ochronności IP, określająca wytrzymałość mechaniczną inwertera i jego odporność na wnikanie do środka ciał obcych, pyłów i wody. Minimalna wartość IP powinna wynieść 65;
  • gwarancja – warte zainteresowania są te produkty, których producenci zapewniają przynajmniej 5 lat gwarancji;
  • wydajność (obejmująca sprawność, ilość i jakość MPPT oraz bezawaryjność), przebadana np. przez instytut PVEL;
  • zakres temperatur pracy (zalecany: od -25°C do +60°C);
  • certyfikaty potwierdzające spełnianie wymogów.

Istotne są również takie kwestie jak bezproblemowy montaż i serwis, a także możliwość zarządzania inwerterem przy użyciu smartfona.

Sprawdzone produkty od AS Energy

Solis inwerter fotowoltaiczny

Stawiając na inwerter od solidnej i rozpoznawalnej marki, nie musimy martwić się o jakość produktu, ponieważ spełnia on wszystkie wymienione wyżej wymagania. Taki spokój i wygodę gwarantuje korzystanie z usług AS Energy, dystrybutora kompletnych zestawów fotowoltaicznych, który współpracuje z liderami branży. Oferuje inwertery od Ginlong Technologies – wiodącego producenta falowników PV na świecie, sprzedającego swoje produkty pod szyldem Solis. Wykorzystują one innowacyjną technologię szeregową w celu zapewnienia najwyższej klasy niezawodności, potwierdzonej najbardziej rygorystycznymi międzynarodowymi certyfikatami. W ofercie dostępne są falowniki jednofazowe, trójfazowe, a także trójfazowe 5G. O ich wysokiej jakości świadczą liczne nagrody, w tym m.in. tytuł „Najlepszej marki falowników”, przyznawany przez międzynarodowy instytut badawczy EuPD Research. Tytuł ten trafiał do Solis cztery lata z rzędu (od 2016 do 2019 roku).

O firmie AS Energy

AS Energy to nowa marka na rynku odnawialnych źródeł energii, oferująca wszystkie potrzebne elementy do montażu instalacji fotowoltaicznej na dachu lub gruncie. Dzięki współpracy ze światowymi liderami sektora energetyki słonecznej (K2, Jinko Solar, Solis) proponuje szeroki wybór komponentów najwyższej jakości. Oferta produktowa skierowana jest do klientów biznesowych: instalatorów, firm wykonawczych, biur projektowych, sklepów oraz hurtowni solarnych.

Więcej informacji na stronie: www.asenergy.pl

Zapisz się na bezpłatny newsletter