Poziomy banner na głównej

Lampy OSRAM do sterylizacji

25/04/2020
pokój z lampą UVC

Firma OSRAM przygotowuje się do wprowadzenia na rynek europejski lamp do dezynfekcji AirZing. Emitowane przez nie promieniowanie ultrafioletowe w zakresie UVC pozwala na skuteczną walkę z patogenami.

Działanie opraw OSRAM AirZing polega na emisji promieniowania UVC, o długości fali 253,7 nm, które – absorbowane przez białka i kwasy nukleinowe komórek – unieszkodliwia większość drobnoustrojów (nawet 99,99%) i nie pozwala na ich rozmnażanie. Tym samym lampy umożliwiają dezynfekcję powietrza, powierzchni płaskich i wody z chorobotwórczych mikroorganizmów. Istotną zaletą jest także to, że patogeny nie są w stanie się uodpornić na promieniowanie.

Obsługa lamp UVC wymaga szczególnej ostrożności

Niestety promieniowanie UV, mimo swojego skutecznego oddziaływania na wirusy i bakterie, nie sprzyja ludziom. Nadfiolet może powodować oparzenia skóry, uszkodzenia struktur oka i w konsekwencji być czynnikiem sprzyjającym wystąpieniu poważnych schorzeń. Dlatego w trakcie działania opraw bakteriobójczych obecność ludzi i zwierząt w ich zasięgu jest zabroniona, a samo przygotowanie obszarów do naświetlania, uruchomienie i kontrola działania lampy powinny odbywać się z zachowaniem szczególnej ostrożności.

Zobacz także: Zalecenia UOKiK dotyczące lamp bakteriobójczych

Oprawa UVC to dodatkowe narzędzie do walki z koronawirusem

Wprowadzenie lamp do sprzedaży na rynku europejskim zbiega się z obecnie panującą pandemią. Jak informuje Światowa Organizacja Zdrowia, promieniowanie UV może być skuteczne w walce z poznanymi koronawirusami. Tę tezę potwierdza również krajowy GIS. Dezynfekcja powierzchni i powietrza tą metodą wydaje się więc być dodatkowym narzędziem, które warto rozważyć w profilaktyce zakażenia, szczególnie w miejscach o zwiększonym ryzyku występowania groźnych patogenów.

Funkcje lampy oprawy AirZing Pro firmy OSRAM

Lampa AirZing Pro, która niebawem trafi do sprzedaży, posiada dwie  funkcje zwiększające bezpieczeństwo użytkowania – czujnik ruchu (IR) oraz 30-sekundowe opóźnienie startu, pozwalające na spokojne oddalenie się z zasięgu uruchamianego promieniowania.

Oprawa wytwarza światło o długości fali 253,7 nm, posiada skuteczność na poziomie nawet 99,99% eliminacji patogenów, nie emituje ozonu do atmosfery oraz ma rozsył światła w kącie 360o.

Wyposażenie w lampy bakteriobójcze szczególnie polecane jest placówkom medycznym i zakładom produkcyjnym, ale nie tylko. Oprawy znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie występują duże skupiska ludzi, m.in. w biurach, restauracjach, siłowniach, centrach handlowych, kinach, a także na lotniskach i dworcach.

Zastanawiając się nad decyzją o zakupie i instalacji lamp bakteriobójczych, zawsze warto mieć na uwadze jej skuteczność i trwałość. Aby inwestycja w ochronę naszego zdrowia miała sens, kluczowym jest, aby wybrać produkt, który jest sprawdzony i w pełni gwarantuje deklarowane przez producenta parametry. Lampy AirZing obecnie są w trakcie procesu certyfikacji CE. Spodziewamy się, że w najbliższych dniach będziemy mogli skierować do sprzedaży wysoki jakościowo, skuteczny i przystępny cenowo produkt – powiedział Jacek Motyka, Country Sales Manager Entertainment & Industry w firmie OSRAM.

Oprawy AirZing były do tej pory szeroko wykorzystywane w Azji i zostały docenione przez personel medyczny. Firma OSRAM zaangażowała się także we wsparcie szpitali w trakcie obecnej pandemii. Do marca br. chiński oddział marki przekazał ponad tysiąc opraw AirZing do 45 placówek w prowincji Hubei, w tym do 38 w samym Wuhan. W ramach wolontariatu pracownicy OSRAM pomagali w transporcie lamp i wyposażaniu obiektów.

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter