Relpol zakończył budowę nowoczesnej hali przemysłowej

04/02/2022
nowa hala produkcyjna Relpol w Żarach

Relpol S.A. zakończył inwestycję polegającą na wybudowaniu nowej hali produkcyjnej. Budowa trwała od stycznia 2021 r. Nowa hala jest elementem strategii zwiększenia mocy produkcyjnych przekaźników miniaturowych.

Nowa hala Relpolu została zaprojektowana i wykonana w oparciu o najlepsze doświadczenia w budowie powierzchni przemysłowych z zastosowaniem najnowocześniejszych materiałów oraz rozwiązań minimalizujących zużycie energii i negatywny wpływ na środowisko. Wykonawca sprostał wysokim wymaganiom architektonicznym związanym z charakterem tej budowli, miejscem lokalizacji i harmonią z otoczeniem.

Na przełomie 2021/2022 r. trwała relokacja parku maszynowego automatycznych linii produkcyjnych przekaźników miniaturowych. Inwestycja zapewnia udoskonaloną organizację produkcji, podniesienie jakości produkcji oraz przestrzeń do podniesienia mocy produkcyjnych w obszarze przekaźników miniaturowych, które stanowią jedną w głównych grup produktowych Relpolu. Przekaźniki miniaturowe znajdują szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, np. w elektronice, systemach automatyki przemysłowej, układach sterujących, sprzęcie AGD itd.

Po uzupełnieniu parku maszynowego, zwiększenie mocy produkcyjnych planowane jest na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2022 r. Nowa przestrzeń produkcyjna, uzyskana w istniejących pomieszczeniach po relokacji maszyn i urządzeń do nowego budynku, usprawni w kolejnych miesiącach organizację produkcji i automatyzacji w pozostałych grupach produktów.

Pomimo utrudnień w realizacji zadania spowodowanych galopującymi cenami oraz brakiem dostępności materiałów, inwestycja została ukończona w ramach przyjętego budżetu. Koszt całkowity inwestycji wraz z infrastrukturą towarzyszącą wyniósł 9 mln zł netto.

Z uwagi na zwiększenie zakresu prac budowlanych w stosunku do pierwotnych zapisów umowy, a także ze względu na okresowo trudniejsze warunki atmosferyczne, termin zakończenia inwestycji w wyniku obopólnych uzgodnień został przesunięty o trzy miesiące. Wykonawcą hali jest M&J.

Zobacz także: Ranking spółek elektrotechnicznych według wartości rynkowej

RE, fot. Relpol

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter