Poziomy banner na głównej

“Dostrzegamy duży potencjał w rozwoju działalności przetargowej” – prezes Sunex

17/02/2021

SUNEX S.A., producent i dystrybutor innowacyjnych rozwiązań opartych o odnawialne źródła energii, zamierza przejąć od spółki Polska Ekologia obsługę zamówień publicznych. Na polskim rynku zamówienia publiczne odpowiadają obecnie za znaczną część sprzedaży urządzeń w zakresie odnawialnych źródeł energii.  

SUNEX S.A. rozpoczął prace koncepcyjno-analityczne zmierzające do przejęcia od jednostki dominującej Polska Ekologia części działalności związanej z realizacją zamówień publicznych, realizowanych przez jednostki samorządowe w obszarze OZE: fotowoltaika czy pompy ciepła. Obecnie Sunex jest poddostawcą części urządzeń i wyposażenia dla Polskiej Ekologii, która realizuje dostawy w ramach zamówień publicznych jako wykonawca.

Zobacz także: Fotowoltaika w przetargach – raport

Przejęcie działalności Polskiej Ekologii zwiększy potencjał przychodowy firmy Sunex. Stanowić będzie jednocześnie dodatkowy impuls do rozwoju produkcji własnej oraz w znacznym stopniu przyczyni się do poprawy konkurencyjności oferty.

Dostrzegamy duży potencjał w rozwoju działalności przetargowej. Wpływają na to obecne trendy w polityce prowadzonej na poziomie krajowym i europejskim oraz znaczne środki publiczne i prywatne kierowane na transformację energetyczną. Istotnym atutem przejęcia tej części działalności będzie pozyskanie w ramach transakcji znacznego doświadczenia i wiedzy w realizacji tego typu zadań od podmiotu dominującego – powiedział Romuald Kalyciok, prezes zarządu SUNEX S.A.

W jaki sposób Sunex przejmie Polską Ekologię?

Forma prawna i organizacyjna przejęcia działalności związanej z realizacją zamówień publicznych jest obecnie analizowana przez zarząd Sunex. Jednym z podstawowych założeń przejęcia działalności dotyczących zamówień publicznych jest brak angażowania dodatkowych środków finansowych na realizację transakcji. Planem jest natomiast wykorzystanie w tym celu kompensaty wzajemnych wierzytelności.

SUNEX S.A. jest czołowym producentem innowacyjnych rozwiązań opartych o odnawialne źródła energii. Firma powstała w 2002 roku w Raciborzu. Oferuje m.in.: pompy ciepła, kolektory słoneczne, termosyfony, systemy montażowe, systemy połączeniowe, zasobniki, grupy pompowe, stacje wymiany ciepła, regulatory solarne. Ponad 60 proc. produkcji firmy trafia za granicę. Spółka zadebiutowała na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych 30 lipca 2015 r. Wcześniej akcje spółki były przedmiotem obrotu na rynku NewConnect.

RE

Fot. Sunex

Zapisz się na bezpłatny newsletter