Poziomy banner na głównej

Lista zwycięzców w przetargach fotowoltaicznych LIPIEC

03/08/2020

W lipcu 2020 r. ukazały się 122 ogłoszenia o udzieleniu zamówienia w zakresie fotowoltaiki. Liczba ta obejmuje przetargi, w których fotowoltaika występowała jako samodzielne zamówienie, jak i te, w których stanowiła część składową większego przetargu.

Liczba ogłoszeń o udzieleniu zamówienia na instalacje fotowoltaiczne w lipcu 2020 r. wyniosła 122. Zazwyczaj fotowoltaika pojawiała się jako część przetargów – dotyczyły one budowy, termomodernizacji czy poprawy efektywności energetycznej budynków. Inne tematy to: wykonanie dokumentacji technicznej, zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego czy nadzór inwestorski.

Na liście zalazły się także przetargi unieważnione. Wśród 122 ogłoszeń było ich 25. Do rozstrzygnięcia nie doszło, ponieważ np. cena oferty była wyższa niż budżet zamawiającego albo nie wpłynęła żadna oferta (lub tylko jedna).

Najwięcej zamówień było w województwie podlaskim – 19, kolejno w lubelskim – 16 i śląskim – 10. W pozostałych województwach pojawiły się średnio 4 zamówienia.

Łączna wartość zamówień związanych z fotowoltaiką, ogłoszonych w lipcu 2020 r. wyniosła blisko 157 mln zł.

Wśród 122 przetargów 32 odnosiły się wyłącznie do fotowoltaiki.

Najdroższy przetarg fotowoltaiczny to „Wykonanie instalacji fotowoltaicznej na terenie Szkoły Policji w Katowicach”. Zlecenie za 950 790 zł zostało udzielone firmie Smart EPC Sp. z o.o. z Gliwic.

Firmą, która wygrała najwięcej przetargów jest ASH Remigiusz Skowroński z Ostrołęki. W lipcu podpisała cztery umowy.

Zobacz: Wyniki przetargów PV ogłoszone w lipcu 2020 r.

Wyniki przetargów PV ogłoszone w czerwcu 2020 r.

RE na podstawie BZP

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter