Poziomy banner na głównej

Ogłoszenia wyników przetargów fotowoltaicznych WRZESIEŃ

08/10/2020

Raport dotyczy ogłoszonych wyników przetargów na budowę instalacji fotowoltaicznych. Dane zebrała i przeanalizowała redakcja Rynku Elektrycznego.

We wrześniu 2020 r. ukazało się 111 ogłoszeń o udzieleniu zamówienia w zakresie fotowoltaiki. Liczba ta obejmuje przetargi, w których fotowoltaika występowała jako samodzielne zamówienie, jak i te, w których stanowiła część składową większego przetargu.

Zazwyczaj fotowoltaika pojawiała się jako część przetargów – dotyczyły one budowy, termomodernizacji czy poprawy efektywności energetycznej budynków. Inne tematy to: budowa oświetlenia, wykonanie dokumentacji technicznej, zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego czy nadzór inwestorski.

Na liście zalazły się także przetargi unieważnione. Wśród 111 ogłoszeń było ich 13. Do rozstrzygnięcia nie doszło, ponieważ np. cena oferty była wyższa niż budżet zamawiającego albo nie wpłynęła żadna oferta (lub tylko jedna).

Najwięcej zamówień było w województwie łódzkim – 16, następnie mazowieckim i śląskim – po 11. W pozostałych województwach pojawiło się średnio 5 zamówień.

Łączna wartość zamówień związanych z fotowoltaiką, ogłoszonych we wrześniu 2020 r. wyniosła prawie 130 mln zł.

Wśród 111 przetargów 34 odnosiło się wyłącznie do fotowoltaiki.

Najdroższy przetarg fotowoltaiczny to zaprojektowanie i wykonanie instalacji odnawialnych źródeł energii w ramach realizacji projektu: „Odnawialne źródła energii w Gminie Lubowidz”. Zlecenie za 2 505 110 zł zostało udzielone firmie BIOŚ Sp. z o.o. z Płocka.

Najwięcej przetargów (4) wygrała firma GM Starbud Sp. z o.o. ze Starachowic.

Wyniki przetargów fotowoltaicznych ogłoszone we wrześniu 2020 r.

RE na podstawie BZP

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter