System klimatyzacji precyzyjnej bez podłogi podniesionej

20/03/2023
Vertiv klimatyzacja dla centrów danych

Vertiv przedstawił system klimatyzacji precyzyjnej nowej generacji dla centrów danych bez podłogi podniesionejVertiv Liebert CWA.

Przez dziesięciolecia dostawcy usług hiperskalowych i kolokacyjnych do chłodzenia sprzętu IT wykorzystywali podłogę podniesioną. Obserwowane w ostatnim czasie uproszczenie konstrukcji centrów danych oraz zrezygnowanie z podłogi podniesionej umożliwia bardziej wydajną i ekonomiczną budowę nowych przestrzeni przeznaczonych dla sprzętu IT (white space), ale wprowadza również nowe wyzwania w zakresie chłodzenia.

Liebert CWA został zaprojektowany w celu zapewnienia równomiernej dystrybucji powietrza na większej powierzchni dzięki rezygnacji z podłogi podniesionej, a jednocześnie zapewnia więcej miejsca na instalację szaf serwerowych i zwiększenie gęstości mocy. Zaprojektowane w USA urządzenie Liebert CWA do chłodzenia wodą lodową oferowane jest w wersjach o mocy 250, 350 i 500 kW.

W Liebert CWA zastosowano zintegrowane sterowanie najnowszej generacji, aby ułatwić środowiskom, w którym wdrożone są nowoczesne rozwiązania IT, wydajne zarządzanie przepływem powietrza. Liebert CWA może być również zintegrowany z systemem dystrybucji wody lodowej w centrum danych w celu poprawy warunków pracy całej sieci chłodzenia. Ponadto, Liebert CWA instalowany jest poza przestrzenią na sprzęt IT, co pozwala na uzyskanie większej powierzchni użytkowej w centrum danych, zwiększenie dostępności dla personelu serwisowego, a także zwiększenie bezpieczeństwa samej przestrzeni IT.

Jednostki AHU (air-handling units) były w przeszłości wykorzystywane do chłodzenia centrów danych z podłogą podniesioną, lecz obecnie na rynku pojawiła się możliwość zastosowania bardziej innowacyjnych rozwiązań klimatyzacji precyzyjnej w placówkach bez takiej podłogi.

Vertiv Liebert CWA zapewnia klientom ustandaryzowany system chłodzenia, zbudowany specjalnie do zastosowania w centrach danych, co przyczynia się do zminimalizowania kosztów instalacji w porównaniu z rozwiązaniami wykonywanymi na zamówienie. Produkt ten został zaprojektowany tak, aby zmaksymalizować gęstość chłodzenia i spełnić wymagania dotyczące ciągłości chłodzenia, ustalone przez najbardziej zaufane i uznane instytucje certyfikujące w zakresie projektowania i obsługi centrów danych.

Firma Vertiv opracowała rozwiązanie Liebert CWA w ścisłej konsultacji z doświadczonymi operatorami centrów danych. Ponieważ można w nich spotkać niezliczone rodzaje układów i konfiguracji sprzętu, określona została strategia udoskonalenia standardowych systemów klimatyzacji precyzyjnej stosowanych w aplikacjach bez podłogi podniesionej.

Vertiv korzysta również z eksperckiej wiedzy swoich inżynierów w zakresie projektowania, dzięki czemu może tworzyć rozwiązania dostosowane do specyficznych wymagań klientów dotyczących zastosowania sprzętu IT w centrum danych.

Więcej informacji na temat Liebert CWA oraz innych rozwiązań firmy Vertiv dla centrów danych można znaleźć na stronie Vertiv.com oraz u jej lokalnych przedstawicieli.

RE, fot. Vertiv

Zapisz się na bezpłatny newsletter