Technologia łączeniowa SNAP IN – nowy standard okablowania

31/01/2023
technologia połączeń elektrycznych SNAP IN firmy Weidmuller

Czas to pieniądz. Z tego powodu prace instalacyjne w szafie sterowniczej muszą być wykonywane coraz szybciej, a najlepiej automatycznie. Jednocześnie połączenia powinny być trwale niezawodne, bezpieczne i łatwe do utrzymania.

Pierwsze na świecie złączki szeregowe w innowacyjnej technologii łączeniowej SNAP IN

Nowe złączki szeregowe Klippon® Connect serii AS w rewolucyjnej technologii SNAP IN od Weidmüller, spełniają wszystkie te wymagania i są niezwykle łatwe w użyciu. Końcówkę odizolowa­nego przewodu wystarczy wetknąć do zacisku, a ten zatrzaśnie się ze słyszalnym kliknięciem i dobrze widocznym wysunięciem przycisku zwalniającego. Przewód uzyska stały i niezawodny styk. Nawet elastyczne przewody można podłączać w ten sposób, bez konieczności stosowania końcówek kablowych i bez narzędzi. Nie da się tego zrobić szybciej ani łatwiej. Są to pierwsze tego typu złączki na świecie.

SNAP IN Weidmuller kok 1
SNAP IN Weidmuller krok 2
SNAP IN Weidmuller krok 3

Szybkie, proste i bezpieczne podłączanie przewodów: z nową serią złączek AS w technologii SNAP IN, sztywne i elastyczne przewody, z końcówką lub bez, można łatwo i bezpiecznie wtykać do zacisków, bez dodatkowych przygotowań. Przyłączenie następuje z wyraźnym „kliknięciem” i wysunięciem przycisku zwalniającego.

Weidmüller – doświadczenie w technice połączeń elektrycznych

Firma Weidmüller poprzez swoje innowacje wielokrotnie tworzyła historię przemysłu. Zaczęło się w 1948 r. od pierwszej złączki szeregowej wykonanej z tworzywa sztucznego, która ustanowiła międzynarodowy standard. Dzięki 75-letniemu doświadczeniu w przemysłowej technice połączeń elektrycznych i miliardom podłączonych przewodów, złączki szeregowe Weidmüller należą do najbezpieczniejszych i najwydajniejszych na rynku. Poprzez wprowadzenie na rynek technologii łączeniowej SNAP IN, firma wyznacza nowy standard efektywności okablowania w prefabrykacji rozdzielnic. Technologia ta gwarantuje trwałe, bezpieczne i niezawodne połączenia – nawet w przypadku zautomatyzowanych procesów okablowania.

technologia SNAP IN Weidmuller

Zawsze bezpieczne połączenia z technologią SNAP IN: połączenie następuje tylko wtedy, gdy przewód jest prawidłowo i wystarczająco głęboko wetknięty w zacisk.

złączki AS firmy Weidmuller w technologii SNAP IN

W nowych złączkach AS połączenie jest sygnalizowane wizualnie przez wysunięcie przycisku zwalniającego.

Kluczowe zalety złączek SNAP IN

  • Szybkość: SNAP IN pozwala oszczędzać czas oferując połączenia szybkie jak pstryknięcie palcami. Jest najszybszą z dostępnych na rynku technologii wykonywania połączeń elektrycznych w szafie sterowniczej i umożliwia wykonanie bezpiecznego okablowania rekordowo szybko. Nawet przewody elastyczne, bez końcówek tulejkowych można podłączać intuicyjnie i bez użycia narzędzi. Redukcja czasu i kosztów przygotowania przewodów przyspiesza okablowanie i zapewnia bardziej wydajny proces instalacji.
  • Prostota: Nowy rodzaj przyłącza jest zasadniczo prosty w obsłudze: złączki są dostarczane ze wstępnie naprężonymi sprężynami stykowymi. Odizolowany przewód sztywny lub elastyczny, z tulejką lub bez, można łatwo i bezpiecznie włożyć do zacisku, aż ten zatrzaśnie się automatycznie, ustanawiając stały i niezawodny styk. Odłączanie jest równie szybkie. Przewód można w dowolnym momencie, szybko i łatwo odłączyć, naciskając dedykowany do tego przycisk zwalniający. Sprężyna zacisku zostanie wtedy ponownie naprężona. Złączki Klippon® Connect serii AS są kompatybilne ze złączkami serii A w technologii PUSH IN, co ułatwia ich wykorzystanie w różnych aplikacjach.
  • Bezpieczeństwo: Wyzwolenie sprężyny następuje, gdy przewód jest prawidłowo i wystarczająco głęboko wetknięty w zacisk. Oprócz słyszalnego „kliknięcia“, prawidłowe połączenie jest dodatkowo sygnalizowane wizualnie, przez wysunięcie przycisku zwalniającego, co ułatwia kontrolę. Niezawodny mechanizm gwarantuje, że połączenie jest zabezpieczone przed drganiami, gazoszczelne i trwale stabilne. Dzięki tym cechom, złączki szynowe Klippon® Connect w innowacyjnej tech­nologii SNAP IN zapewniają maksymalną niezawodność procesu.
  • Gotowość na automatyzację: Rosnące znaczenie automatyzacji w prefabrykacji szaf elektrycznych stawia nowe wymagania komponentom takim jak złączki. Wymagania te zostały już uwzględnione w fazie rozwoju złączek SNAP IN. Ich zoptymalizowana konstrukcja – choćby proste kontury ułatwiające pewne trzymanie chwytakom – wspiera wspomagany robotem,  montaż złączek na szynie. Wykorzystanie złączek z już wpiętymi oznacznikami oraz laserowego automatu znakującego do złożonych listew zaciskowych RailLaser od Weidmüller, zapewnia pełną automatyzację procesu opisowego. Otwarte „gotowe do okablowania” zaciski złączek SNAP IN, umożliwiają również wspomagane robotem okablowanie złożonych listew. Cechy te zapewniają naszym klientom duży potencjał wzrostu efektywności procesów prefabrykacji rozdzielnic teraz i w przyszłości.
robot Omnimate przy montażu złączek SNAP IN Weidmuller

Złączki SNAP IN są gotowe do pracy z robotem i stanowią optymalne wyposażenie przy zautomatyzowanych procesach przyszłości.

Nie tylko złączki szeregowe

Innowacyjne przyłącza w technologii SNAP IN występują nie tylko w złączkach szeregowych. Weidmüller stosuje je również w złączach PCB oraz przemysłowych HDC.

Doceniona technologia SNAP IN

Zalety technologii łączeniowej SNAP IN doceniło jury Niemieckiej Rady Wzornictwa, przyznając firmie Weidmüller nagrodę German Innovation Award 2022.

nagroda German Innovation Award 2022 za SNAP IN Weidmuller

WEIDMÜLLER

Zapisz się na bezpłatny newsletter