300 instalacji fotowoltaicznych dla sieci supermarketów

11/02/2022
instalacja pv na dachu Dino

Esoleo, dostawca instalacji fotowoltaicznych z Grupy Polsat Plus, podpisało kolejną umowę z siecią supermarketów Dino Polska na montaż 300 instalacji o mocy 39,6 kWp każda, które zasilą sklepy zieloną energią.

W ramach pierwszego kontraktu Esoleo z Dino, obejmującego lata 2020-2021, powstało na dachach sklepów 200 elektrowni słonecznych. Do końca 2022 roku moc instalacji fotowoltaicznych należących do Dino Polska wyniesie kilkadziesiąt megawatów.

Sieć Dino to kolejna duża inwestycja Esoleo, obok uruchomionej pod koniec października 2021 r. farmy fotowoltaicznej w Brudzewie o mocy 70 MWp, którą firma wykonała dla ZE PAK.

Podobnie jak na wszystkich nieruchomościach, na których stosowane są rozwiązania Esoleo, także instalacje dla Dino Polska przechodzą kilkuetapowy proces, który ma na celu zapewnienie bezpiecznego i długotrwałego korzystania z instalacji dopasowanej do konkretnych potrzeb i aspektów technicznych budynku. W jego skład wchodzi audyt, przeprowadzany przy użyciu nowoczesnych technologii i dronów, poprzez szczegółowy projekt, dobór wysokiej jakości elementów, aż po precyzyjne wykonanie przez doświadczone ekipy instalatorskie.

Dino Polska jest siecią działającą w segmencie średniej wielkości supermarketów zlokalizowanych w pobliżu miejsc zamieszkania klientów. Należy do najszybciej rozwijających się sieci pod względem liczby sklepów i przychodów ze sprzedaży na rynku handlu detalicznego artykułami spożywczymi w Polsce.

RE, fot ELSEO

Zapisz się na bezpłatny newsletter