Pierwsza sieć handlowa w Polsce dezynfekowana przez Philips UV-C

29/03/2021
oprawa Philips UV-C w sklepie Społem
  • Sklepy spożywcze „Społem” podniosły bezpieczeństwo i komfort robienia zakupów dzięki dezynfekcji Philips UV-C.
  • Zastosowano dwa rodzaje urządzeń do dezynfekcji: powierzchni oraz powietrza.
  • Sklepy „Społem” w Ozorkowie stały się znacznie bezpieczniejszymi przestrzeniami handlowymi w Polsce.

Signify po raz pierwszy w Polsce zastosował oprawy Philips UV-C do dezynfekcji powietrza w sklepach spożywczych sieci Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Społem”. Od teraz pracownicy sklepów w Ozorkowie, w województwie łódzkim, mogą się czuć bezpieczniej podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków, a klienci mają lepszy komfort podczas robienia zakupów.

Zobacz także: Ultrafiolet w globalnej walce

Dezynfekcja UV-C to jedna z najskuteczniejszych metod dezaktywowania wirusów i drobnoustrojów, co w czasie panującej pandemii jest niezwykle ważne, w szczególności w miejscach, gdzie występuje duża rotacja ludzi. Dlatego też, aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom i klientom, Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” w Ozorkowie postawiła na dezynfekcję powietrza oraz powierzchni za pomocą urządzeń Philips UV-C.

Dezaktywacja wirusów w powietrzu i na powierzchni

W sklepach „Społem” w Ozorkowie zastosowano dwa rodzaje urządzeń UV-C, które dezaktywują wirusy zarówno z powietrza oraz powierzchni. W głównej części sklepu znajdują się oprawy tzw. „upper air” do montażu sufitowego zapewniające dezynfekcję powietrza, które emitują promieniowanie UV-C w górnej części pomieszczenia, umożliwiając przebywanie osób w sklepie, podczas ich funkcjonowania. Nieprzerwana dezynfekcja powietrza chroni zarówno klientów sklepu, jak i stale przebywających w nich pracowników. Z kolei do odkażania powierzchni, w mniejszych placówkach „Społem” pojawiły się belki UV-C, które uruchamiają się automatycznie w porze nocnej. Dodatkowo, każdy sklep został wyposażony w system sterowania urządzeniami.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń Philips UV-C do dezynfekcji powietrza i powierzchni, ryzyko rozprzestrzeniania się wirusów jest zredukowane, a sklepy spożywcze „Społem” w Ozorkowie stały się bez wątpienia znacznie bezpieczniejszymi przestrzeniami handlowymi w Polsce.

Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” to sieć handlowa z wieloletnią tradycją, która idzie z duchem czasu i sięga również po innowacyjne systemy. Obecnie „Społem” należy do jednej z największych sieci handlowych w Polsce i liczy ponad 3000 sklepów.

Signify to sprawdzony partner w dezynfekcji UV-C

Specjaliści Signify służą wsparciem na każdym etapie wdrożenia systemu dezynfekcji UV-C. Decydując się na współpracę z Signify, można mieć pewność, że dostaniemy nie tylko bezpieczne urządzenia wysokiej jakości, ale również firma udzieli wsparcia w projekcie, instalacji i szkoleniu z jego prawidłowego i bezpiecznego użytkowania.

W sklepach Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Społem” dostawcą oraz wykonawcą instalacji od projektu, poprzez jego realizacje do serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego była firma AMS Group – partner Signify, która oferuje kompleksowe usługi instalacyjne.

Ważne: Signify wraz z Innovative Bioanalysis, certyfikowanym przez CAP, CLIA, AABB Laboratorium Referencyjnym w Costa Mesa (Kalifornia) przeprowadzili badania, które potwierdzają skuteczność urządzeń UV-C do dezynfekcji górnych partii powietrza w zakresie dezaktywacji wirusa SARS-CoV-2, powodującego chorobę COVID-19.

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter