Park wodny Warszawianka został wyposażony w urządzenia UV-C marki Philips

04/12/2020
urządzenia UV-C Philips w Warszawiance

Firma Signify zainstalowała nowoczesne rozwiązanie oparte na technologii UV do dezynfekcji powietrza i powierzchni w najpopularniejszym w stolicy obiekcie sportowo-rekreacyjnym Warszawianka.

W dobie pandemii koronawirusa firmy poszukują rozwiązań, które pozwolą im kontynuować działalność i dostosować się do wzmożonych zasad reżimu sanitarnego. Park wodny Warszawianka jest pierwszym obiektem tego typu w Polsce, w którym zostały zainstalowane produkty Philips UV-C. Umożliwiają one bieżącą dezynfekcję powietrza i pomieszczeń, z których korzystają goście parku oraz osoby poszukujące relaksu w strefie SPA.

Philips UVC do dezynfekcji powietrza montaż syfitowy

W celu zwiększenia standardów higienicznych w kompleksie Mokotowskiej Fundacji Warszawianka – Wodny Park, w przebieralniach przy basenach zainstalowano oprawy Philips UV-C Upper Air do montażu sufitowego, zapewniające dezynfekcję powietrza. W szatniach goście gromadzą się i przebywają najdłużej, a wykorzystane rozwiązanie na bieżąco dezaktywuje krążące w powietrzu wirusy i bakterie. Dezynfekcja powietrza nie zakłóca regularnego trybu działalności obiektu, ponieważ zastosowana optyka i montaż urządzenia UV-C na wysokości umożliwia przebywanie ludziom w przebieralniach podczas ich pracy.

belka UVC Philips

Z kolei w strefie SPA najważniejsza jest dezynfekcja powierzchni, m.in. foteli z których korzystają goście podczas masaży i zabiegów odnowy biologicznej. W celu eliminacji wirusów i bakterii w tych pomieszczeniach zastosowano belkę Philips UV-C, która pozwala na przeprowadzenie efektywnego i szybkiego procesu dezynfekcji pomiędzy zabiegami. Dzięki temu nie ma przestojów i praca odbywa się systematycznie, pomagając tworzyć bezpieczniejsze środowisko dla klientów korzystających z oferty SPA.

Badanie przeprowadzone w tym roku przez Signify wspólnie z Narodowym Laboratorium Badań Nowo Występujących Chorób Zakaźnych (National Emerging Infectious Diseases Laboratories – NEIDL) Uniwersytetu Bostońskiego w USA potwierdziły, że promienniki UV-C firmy Signify skutecznie dezaktywują wirus SARS-COV-2, który powoduje chorobę Covid-19 w 99% w ciągu zaledwie kilku sekund*. Ponadto urządzenia Philips do dezynfekcji UV-C nie emitują szkodliwego ozonu w trakcie ani po użyciu.

Dostawcą oraz wykonawcą instalacji w parku wodnym Warszawianka, jest firma Master Light Servicefirma, oferująca kompleksowe usługi oświetleniowe, działająca na polskim rynku od 2007 roku. MLS to certyfikowany wykonawca przeszkolony, aby w profesjonalny sposób zainstalować i uruchomić system dezynfekcji UV-C.

Signify od ponad 35. lat znajduje się w czołówce firm wykorzystujących technologię UV i posiada doświadczenie oraz wiedzę w tym zakresie. Promienniki UV-C od wielu lat produkowane są w zakładzie w Pile, gdzie dodatkowo znajduje się też Centrum Badawczo-Rozwojowe technologii UV. Firma posiada w swoim portfolio szeroki wybór produktów UV-C do dezynfekcji, dzięki czemu można je dostosować do funkcjonalności danych przestrzeni, m.in. urządzenia, podczas działania których, w pomieszczeniach mogą przebywać ludzie lub inteligentne systemy, które podczas uruchomiania opraw UV-C blokują drzwi na czas dezynfekcji. Są to także produkty o długim czasie użytkowania, które będą służyły przez lata.

*Nadia Storm i in., Szybka i całkowita neutralizacja SARS-CoV-2 przez promieniowanie UV-C, 2020 r. Przedmiot do recenzji dostępny tylko jako wydruk wstępny na stronie www.researchsquare.com/article/rs-65742/v2. Promieniowanie UV-C zastosowane w tym badaniu wynosiło 0,849 mW/cm2.

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter