Signify zwiększy ośmiokrotnie produkcję promienników UV-C

25/06/2020

Signify zwiększa produkcję promienników UV-C, aby zaspokoić globalny popyt na urządzenia do dezynfekcji powietrza, powierzchni i przedmiotów. Planuje w tym roku ośmiokrotnie zwiększyć produkcję tych urządzeń.

Nowa linia produktów UV-C firmy Signify obejmuje urządzenia do dezynfekcji, komory i tunele dezynfekcyjne do zastosowań profesjonalnych.

Oferta obejmuje urządzenia do dezynfekcji, które są idealne do głębokiego odkażania powierzchni w biurach, szkołach czy toaletach. Urządzenia te są wyposażone w czujniki i systemy sterujące, które gwarantują, że działają one tylko, gdy nie ma w pobliżu ludzi ani zwierząt.

Kolejny produkt to mobilne, wolnostojące urządzenia do dezynfekcji również emitujące promieniowanie UV-C, które można zastosować w hotelowym pokoju lub użyć do dezynfekcji powierzchni w środkach transportu publicznego, takich jak autobusy czy pociągi.

Na potrzeby dezynfekcji przedmiotów Signify wprowadza linię bezpiecznych i szybkich w użyciu komór dezynfekcyjnych wykorzystujących promieniowanie UV-C. Komory te są stosowane w biurach i budynkach użyteczności publicznej do dezynfekowania identyfikatorów, telefonów, toreb, laptopów i portfeli w ciągu zaledwie kilku sekund. W sklepach są one idealne do dezynfekcji zwracanych towarów, okularów lub ubrań zakładanych w przymierzalniach.

Urządzenia do dezynfekcji UV-C mogą także występować w formie tuneli służących do odkażania powierzchni. Duża sieć handlowa w Ameryce Północnej wprowadziła w ramach pilotażowego programu tunel UV-C do dezynfekcji wózków sklepowych. Jeden z hoteli w Indiach planuje zastosować tunel UV-C firmy Signify do odkażania bagaży gości w recepcji.

Potwierdzona skuteczność promienników UV-C firmy Signify

Skuteczność promienników została potwierdzona w badaniach laboratoryjnych przeprowadzonych na Uniwersytecie Bostońskim, według których promienniki UV-C firmy Signify dezaktywują wirus powodujący chorobę COVID-19 w ciągu zaledwie kilku sekund.

Przejęcie firmy specjalizującej się w dezynfekcji UV-C

Aby uzupełnić ofertę swoich produktów, Signify przejęła aktywa Germicidal Lamps & Applications (GLA), niewielkiej holenderskiej firmy posiadającej duże doświadczenie w zakresie dezynfekcji UV-C. W ramach transakcji Signify przejęła od GLA portfolio urządzeń do dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach wykorzystujących promieniowanie UV-C.

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter