COLUMBUS ENERGY: powołanie członków Rady Nadzorczej

01/12/2022

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie akcjonariuszy Columbus Energy przyjęło rezygnację dotychczasowych członków Rady Nadzorczej, a następnie powołało nowy, sześcioosobowy skład Rady.

W dniu 29 listopada br. spółka Columbus poinformowała, iż: Paweł Urbański, Łukasz Kaleta, Wojciech Wolny, Tomasz Misiak, Adrian Stachura, Paweł Piotrowski i Jerzy Ogłoszka złożyli rezygnacje z członkostwa w Radzie Nadzorczej spółki. Dwa dni później, podczas Walnego Zgromadzenia akcjonariusze spółki w skład Rady Nadzorczej powołali ponownie: Pawła Urbańskiego, Wojciecha Wolnego i Łukasza Kaletę. W Radzie pozostali też Marcin Dobraszkiewicz oraz Michał Bochowicz. Nowym członkiem RN Columbus został Krzysztof Zawadzki.

Krzysztof Zawadzki wielokrotnie zasiadał w organach korporacyjnych spółek publicznych. Obecnie jest dyrektorem ds. ekonomiczno-finansowych w Euvic sp. z o.o., natomiast w latach 20-2021 pełnił funkcję prezesa zarządu w ELQ S.A., a w latach 2018-22 funkcję prezesa zarządu Moto Impuls sp. z o.o. Wcześniej Krzysztof Zawadzki był członkiem zarządu w spółkach: SARE S.A., KOPEX S.A. oraz Tauron Polska Energia S.A.

Zmiany w składzie Rady Nadzorczej Zarząd Columbus uzasadnia m.in. koniecznością wypełnienia norm w zakresie kompetencji członków organów nadzorczych Spółki, w związku z ubieganiem się o dopuszczenie i wprowadzenie wszystkich akcji Columbus do obrotu na rynku regulowanym GPW. Mają one też związek z wcześniejszymi zmianami w strukturze akcjonariatu Columbus.
Przypomnijmy, iż w sierpniu br. Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy, odkupił wszystkie akcje spółki od Januarego Ciszewskiego, pierwszego inwestora Columbus, i tym samym zwiększył swój stan posiadania akcji do prawie 50%.

RE, EBI

array(3) {
  [0]=>
  int(66778)
  [1]=>
  int(1059)
  [2]=>
  int(33515)
}
Zapisz się na bezpłatny newsletter