Co to jest Zielona Franczyza?

09/04/2021

Columbus oferuje Zieloną Franczyzę. Działalność prowadzi Columbus Elite, spółka działająca w ramach Grupy Kapitałowej Columbus Energy.

Columbus Elite poszerza swój model sprzedażowy i oferuje przedsiębiorcom tzw. Zieloną Franczyzę, czyli zawodową współpracę w branży odnawialnych źródeł energii. Jest to rozwiązanie biznesowe, które pozwala małym i większym podmiotom gospodarczym budować niezależność w oparciu o nowoczesne standardy i innowacyjną technologię. Oferta pojawia się w dobrym momencie, gdy na rynku dochodzi do silnej konsolidacji i przebranżowienia mniejszych firm fotowoltaicznych, bazujących do tej pory na dotacjach.

Dla kogo jest Zielona Franczyza?

Do Zielonej Franczyzy może przystąpić każda osoba prowadząca działalność gospodarczą. Do współpracy w pierwszej kolejności zachęcamy firmy i osoby zarządzające sieciami sprzedaży, działającymi w branży OZE. Zapraszamy również firmy z branży energetycznej, sprzedaży bezpośredniej, odszkodowawczej, finansowej i ubezpieczeniowej. Columbus Elite to także  miejsce dla sprzedawców, którzy mogą działać w ramach istniejącej franczyzy. Autoryzowana franczyza jest dostępna dla wszystkich wdrażających się grup, po zrealizowaniu szkoleń i przejściu odpowiedniego planu sprzedażowego. Zachęcamy do kontaktu bezpośrednio przez naszą stronę www i media społecznościowe. Dedykowany zespół HR w Columbus Elite podejmuje kontakt z zainteresowaną osobą. Wstępne rundy rozmów prowadzimy online – mówi Paweł Bednarek, prezes Columbus Elite.

Zalety oferty Zielonej Franczyzy?

Zielona Franczyza stwarza możliwość zaangażowania się w sprzedaż i oferowanie usług w zakresie instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła, a niebawem również ładowarek do samochodów elektrycznych. Oferta wyróżnia się nowatorskim podejściem do przedsiębiorców, którzy funkcjonują w niestabilnej rzeczywistości rynkowej – daje im możliwość bezstresowego przebranżowienia, zapewniając m.in. komplet szkoleń w zakresie produktów i usług oraz technologii sprzedaży. W całym koncepcie biznesowym duży nacisk jest położony na jakość obsługi klienta oraz propagowanie transformacji energetycznej.

Franczyzobiorca Zielonej Franczyzy otrzymuje największe zaplecze w kraju: logistykę i łańcuch dostaw Grupy Columbus, wsparcie szkoleniowe, pakiety instalacyjne i nowoczesną technologię. W ramach wsparcia procesu sprzedażowego pomagamy wdrażać sprawdzony system budowania rynku klientów oraz pozyskiwania pracowników – podkreśla Paweł Bednarek.

Franczyzobiorcy Zielonej Franczyzy działają na podstawie szerokiej oferty produktowej grupy Columbus, pod brandem Columbus, przy wsparciu technologii sprzedaży Columbus Elite. 

Zielona Franczyza to szansa na rozwijanie biznesu przez kolejne kilkanaście lat, dzięki współpracy z silnym podmiotem, jakim stał się Columbus. To partnerstwo, wsparcie w digitalizacji procesów, szkolenia produktowe, techniczne i operacyjne oraz siła ogólnopolskiej marki – mówi prezes Columbus Elite.

Dla klientów Columbusa na co dzień pracuje ponad 100 własnych ekip instalacyjnych i współpracuje blisko 700 instalatorów.

Zobacz także: Columbus staje się firmą energetyczną

O firmie Columbus Elite
Założona w 2019 r. przez Columbus Energy SA, Pawła Bednarka, Rafała Kołłątaja spółka Columbus Elite, zajmująca się sprzedażą produktów i usług w branży odnawialnych źródeł energii, zamknęła rok 2020 imponującym wynikiem 48 MW mocy w mikroinstalacjach fotowoltaicznych, zamontowanych u klientów w całej Polsce. Wzrost sprzedaży w spółce w stosunku do 2019 r. wyniósł ponad 900%.

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter