Nowa jakość sprzedaży gotowych projektów domów – Columbus przejmuje Archeton

12/03/2021

Firma Columbus Energy S.A. zawarła porozumienie w sprawie przejęcia biznesu gotowych projektów domów od Archeton Sp. z o.o.

Umowa między Columbus Energy S.A. i Archeton Sp. z o.o. została podpisana 11 marca 2021 r. Powstanie nowa spółka na rynku gotowych projektów domów. Właściciel Archetonu zobowiązał się wnieść do nowej spółki aktywa związane z bieżącą działalnością Archeton Sp. z o.o., w tym: prawa do projektów, markę Archeton, kapitał intelektualny, know-how oraz inne zasoby związane z prowadzeniem działalności przez Archeton Sp. z o.o.  Columbus z kolei odpowiedzialny będzie za finansowanie projektu, prowadzenie prac związanych z rozwojem i promocją biznesu.

Wspólny biznes z założycielem jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek w sektorze gotowych projektów domów, to możliwość promowania naszych produktów i usług na rynku, na którym powstaje ponad 80 000 nowych domów rocznie Szczegóły tego biznesu przybliżymy niebawem, jednak nasz plan i ciekawy gamechanger na tym rynku to kilka miesięcy ostrej pracy, która może przynieść znaczne korzyści dla całej Grupy Columbus. Obecnie mogę jedynie zdradzić, że opracowywane przez nas działania będą miłą i bardzo atrakcyjną niespodzianką dla wszystkich, którzy noszą się z zamiarem budowania domu według własnego projektu – wyjaśnia Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A.

Nowo utworzona spółka akcyjna przyjmie prawdopodobnie nazwę JV S.A. Właściciel Archetonu będzie posiadał 15% akcji.

Zobacz także: Columbus Energy staje się firmą energetyczną

RE

Fot. Archeton

Zapisz się na bezpłatny newsletter