Nowy dyrektor zarządzający IBC SOLAR Polska

10/10/2022
Wojciech Prokopowicz dyrektor IBC Solar

IBC SOLAR, wiodący dostawca kompleksowych rozwiązań w zakresie fotowoltaiki, powołał Wojciecha Prokopowicza na stanowisko dyrektora zarządzającego w Polsce. Nowy dyrektor jest odpowiedzialny również za rynki w Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Do jego zadań należy m.in. rozwój projektów elektrowni fotowoltaicznych oraz zwiększenie rozpoznawalności marki w sektorach przemysłowym i nieruchomości komercyjnych.

Wojciech Prokopowicza posiada wieloletnie, szerokie doświadczenie w rozwoju biznesu oraz finansach w sektorze energetyki, w tym odnawialnych źródeł energii. W poprzednich firmach zarządzał m.in. projektami przejęć oraz developmentem projektów OZE i infrastruktury przesyłu energii. Odpowiadał za rozwój biznesu i finansowanie, akwizycje inwestycji i development projektów – od programowania, przez realizację, po sprzedaż i dystrybucję, a także zarządzanie operacyjne.

W nowej roli Wojciech Prokopowicz skupi się na dalszym rozwoju biznesu IBC SOLAR w Polsce, Czechach, Słowacji oraz na Węgrzech, w szczególności w segmentach rynku związanych z projektami elektrowni fotowoltaicznych, a także generalnym wykonawstwem oraz utrzymaniem i serwisem instalacji PV. Będzie także odpowiadał za dalszy rozwój marki w segmentach dedykowanych klientom komercyjnym i przemysłowym.

Wojciech Prokopowicz dotychczas pracował dla między innymi PwC, Veolia, Polskiej Grupy Energetycznej, Infracapital czy TP Biogas.

Zobacz także: K2 – konstrukcje do montażu fotowoltaiki na każdy dach

RE

Zapisz się na bezpłatny newsletter