W co inwestuje Grodno?

19/08/2022
otwarcie hali Grodno w Małopolu

Największe dotychczasowe inwestycje Grodna: rozbudowa Centrum Dystrybucji w Małopolu oraz nowy obiekt handlowo-szkoleniowy w Łodzi

Grodno przyzwyczaiło nas do nieprzerwanego rozwoju, który regularnie potwierdza kolejnymi danymi sprzedażowymi. Jednym z filarów sukcesu firmy jest stale rozwijana, ogólnopolska sieć sprzedaży, wspierana sprawną logistyką. To właśnie na tych obszarach skupia się ostatnia działalność inwestycyjna zarządu.

Regularne otwarcia nowych oddziałów towarzyszą spółce Grodno od samego początku istnienia. W struktury firmy dołączają też kolejne obiekty, których przeznaczenie wykracza poza działalność jedynie handlową. Zakończona w lipcu br. rozbudowa Centrum Dystrybucji w Małopolu oraz nowy obiekt handlowo-szkoleniowy w Łodzi należą do największych dotąd inwestycji Grodna.

Fizyczne oddziały są najlepszym sposobem dotarcia do naszego klienta. Muszą jednak być wsparte efektywnymi procesami magazynowania, sprawną logistyką, a także – na co kładziemy duży nacisk – nowoczesnym zapleczem szkoleniowym. Ostatnie inwestycje idealnie wpisują się w te założenia. Kompleksowość, czyli w tym przypadku możliwość nie tylko szybkiego otrzymania zamówienia, lecz również fachowego przeszkolenia w danym obszarze, silnie wpływa na doświadczenie zakupowe klienta i buduje zaufanie – powiedział Andrzej Jurczak, prezes Grodno S.A.

Grodno Małopole

Doskonalenie procesów logistycznych to jeden z priorytetów Grodna na kolejne lata. Inwestycja w nową halę o powierzchni 7000 m2 w Małopolu pod Warszawą jest elementem realizacji tego założenia. Zarząd spółki planuje rozwijać procesy podnoszące efektywność magazynu, wykorzystując przy tym automatyzację i cyfryzację.

Ostatnia rozbudowa Centrum Dystrybucji wystarczy na 2-3 lata dalszego rozwoju naszej działalności i na pewno nie jest to ostatnia taka inwestycja Grodna. Silnie koncentrujemy się również na procesach automatyzacji w tych obiektach, a także na zwiększaniu efektywności działalności operacyjnej w całej Grupie, m. in. w oparciu o cyfryzację – dodał prezes.

Czytaj także: Grodno stawia na nieprzerwaną dostępność produktów

Plany rozwojowe Grodna to także poszerzanie oferty szkoleń oraz budowanie odpowiednio dostosowanej, nowoczesnej infrastruktury. Od 2021 roku klienci i pracownicy spółki mogą brać udział w warsztatach technicznych i praktycznych w Centrum Szkoleń OZE w Warszawie. Już niedługo, zainteresowani będą też mogli korzystać z drugiej przestrzeni szkoleniowej Grodna, zlokalizowanej w nowym oddziale firmy w Łodzi.

hurtownia Grodno w Łodzi

Niedawno oddane do użytkowania łódzkie centrum szkoleniowe Grodna łączy tradycyjne miejsce sprzedaży z innowacyjną przestrzenią edukacyjną. Przestronność miejsca wpisuje się w aktualne trendy, a cały obiekt wychodzi poza schematy panujące w branży. Królują tu nowoczesne formy, a przestrzeń jest odpowiednio dostosowana do każdego rodzaju pracy. Profesjonalna obsługa klienta stoi jednak na pierwszy miejscu.

Celem ekspertów Grodna jest budowanie trwałych relacji partnerskich z klientami poprzez zapewnianie im kompleksowej obsługi. Składają się na nią nie tylko wsparcie techniczne, lecz także dzielenie się wiedzą, doświadczeniem i dobrymi praktykami.

Celem zarządu Grodna jest dalsza rozbudowa sieci sprzedaży, zarówno w sposób organiczny, jak i przez potencjalne przejęcia. Obecnie na sieć Grupy Grodno składa się blisko 100 lokalizacji w całym kraju.

GRODNO

Zapisz się na bezpłatny newsletter