Grodno stawia na nieprzerwaną dostępność produktów

14/06/2022
Centrum Dystrybucji Grodno

Optymalizacja procesów logistycznych w Centrum Dystrybucji Grodno w Małopolu

Grodno, jeden z liderów wśród polskich firm elektrotechnicznych, osiąga w ostatnim czasie rekordowe wyniki, podyktowane ciągłym wzrostem przychodów. Wiąże się to nie tylko z umocnieniem pozycji spółki na rynku i rozwojem sieci sprzedaży, ale i coraz silniejszą pozycją w perspektywicznej branży OZE. Obecnie w skład Grupy Grodno wchodzi 95 oddziałów zlokalizowanych w całej Polsce, w tym 15 punktów franczyzowych i 8 oddziałów Bargo. W związku z coraz większą skalą działalności i w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie klientów, w firmie zapadła decyzja o kolejnej rozbudowie magazynu centralnego.

Magazyn centralny Grodno w Małopolu

Centrum Dystrybucji Grodno mieści się w Małopolu pod Warszawą, miejscu dobrze skomunikowanym dla wielu partnerów spółki. Obiekt pełni funkcję magazynu centralnego zaopatrującego wszystkie oddziały firmy, jak i miejsca reprezentacyjnego. Mieszczą się w nim biura kadry zarządzającej oraz sale konferencyjne przystosowane do najważniejszych spotkań biznesowych.

Z początkiem tego roku magazyn o dotychczasowej powierzchni 10 000 m2 został rozbudowany o kolejne 7000 m2. Nowa powierzchnia dedykowana jest przede wszystkim produktom z segmentów najbardziej rozwojowych dla spółki. Rozbudowie poddany został również plac przy magazynie o dodatkowe 2400 m2, osiągając łączną powierzchnię blisko 38 000 m2, przystosowaną przede wszystkim do składowania towarów gabarytowych.

Małopole obsługuje 5000 zamówień dziennie

Powyższe zmiany wpłynęły również na powiększenie strefy przyjęć i dostaw, w których Grodno obsługuje dziennie ponad 5000 zamówień wysyłanych do klientów oraz wszystkich oddziałów Grupy. W celu usprawnienia transportu, dostawy są realizowane ruchem okrężnym z jednym punktem awizacji. Natomiast system prac Grodno podzieliło na trzy zmiany, dzięki czemu zapewniony jest optymalny i terminowy proces obsługi zamówień. W przypadku zamówień złożonych do godziny 16:00, dostawy trafiają do odbiorców już kolejnego dnia roboczego.

Modernizacja obiektu została zrealizowana przy użyciu najnowszych technologii, tak aby maksymalnie zoptymalizować proces obsługi zamówień przy zachowaniu najwyższych standardów. W ostatnim czasie rozpoczęto projekt nowej antresoli o powierzchni 2000 m2, mieszczącej się w głównej hali magazynu. W projekcie została zawarta automatyka magazynowa.

Grodno optymalizuje zużycie energii

Przy współpracy z firmą Signify hale wyposażone zostały w nowoczesne oświetlenie LED wraz z inteligentnym, bezprzewodowym systemem sterowania Interact Industry.

Dzięki tej innowacyjnej platformie, magazyn Grodna zoptymalizował wydajność wysokiego magazynu, zredukował zużycie energii elektrycznej oraz zwiększył bezpieczeństwo. Zaprogramowane sceny oświetlenia, dostosowane do pory dnia, kalendarza oraz wykonywanych zadań dla danej zmiany wpłynęły nie tylko na optymalizację zużycia energii, lecz przede wszystkim poprawiły jakość i komfort pracy oraz bezpieczeństwo pracowników.

Modernizacja obiektu objęła również w swoich działaniach elementy brandingowe. Główna hala przeszła zewnętrzną renowację i została wyposażona w nową szatę graficzną. Osoby przemierzające trasę S8 z pewnością nie przeoczą 40-metrowego szyldu z nowym logo Grodna.

Zobacz także: Jakie emocje i skojarzenia tworzy Grodno – rebrandnig marki

Wygodne warunki pracy

Podnoszenie komfortu pracy w Centrum Dystrybucji jest kolejnym, kluczowym elementem wdrażanych zmian. Firma zdecydowała się na stworzenie strefy wypoczynku, przeznaczonej zarówno dla pracowników magazynu, jak i kadry zarządzającej. W części przy-magazynowej powstanie rozbudowana strefa gastronomiczna oraz socjalna, a po stronie biurowo-konferencyjnej zostanie zrealizowany projekt antresoli oraz balkonu wypoczynkowego.

Zarząd Grodno planuje realizację wielu nowych projektów w Centrum Dystrybucji, których głównym celem jest optymalizacja procesów dostaw. Zmiany, które obserwujemy, przekładają się na ciągły rozwój spółki. Grodno stawia na nieprzerwaną dostępność produktową, a kierunek zmian zachodzących w firmie niezmiennie wyznaczają aktualne potrzeby klientów.

GRODNO

Zapisz się na bezpłatny newsletter