innogy już pod nową nazwą E.ON

14/12/2021
innogy zmienia logo na E.ON

innogy Polska funkcjonuje pod nową nazwą: E.ON Polska. Zmieniły się także logotypy i nazwy poszczególnych spółek należących do dawnej Grupy innogy.

  • Zmiana marki z innogy na E.ON jest ostatnim etapem dwuletniego procesu integracji, który rozpoczął się w 2019 roku, gdy E.ON przejął aktywa innogy od RWE.
  • Kampania informacyjna o zmianie nazwy prowadzona była od września 2021 r.
  • Spółki zależne grupy innogy Polska również zmieniły logotypy.
  • Nazwa E.ON zawiera w sobie specyfikę działania koncernu, czyli E jak energia, ON jak włączanie się do procesów transformacji energetycznej.

Grupa E.ON to jeden z wiodących europejskich koncernów energetycznych, obsługujący około 53 miliony klientów na 15 rynkach w Europie. Zatrudnia łącznie ponad 78 tysięcy osób, w tym 3500 w spółkach należących do grupy w Polsce. Skupia największych operatorów dystrybucji energii elektrycznej i gazu ziemnego w Europie. Wartość regulacyjna aktywów sieciowych wynosi ok. 35 mld EUR, co czyni E.ON jedną z największych europejskich i światowych grup energetycznych.
E.ON Polska sprzedaje energię elektryczną do ponad 1 mln klientów indywidualnych, głównie dla mieszkańców Warszawy. Grupa E.ON jest właścicielem ponad 1,3 mln km sieci dystrybucyjnych energii elektrycznej, gazu i ciepła w całej Europie. W Warszawie posiada ponad 16,5 tys. km sieci elektroenergetycznej.

Zobacz także: Magazyny energii elektrycznej – PRZEGLĄD największych systemów

Polska to ważny rynek dla E.ON

Spółki należące do Grupy E.ON działają w Polsce od 20 lat. Produkują oraz dystrybuują energię elektryczną, gaz, ciepło i chłód do klientów indywidualnych, sektora publicznego i klientów biznesowych na terenie całego kraju. Głównym rynkiem w obszarze sprzedaży energii elektrycznej jest Warszawa. W zakresie produkcji i dostaw ciepła głównymi rynkami działania są Szczecin i Opole. Firma zapowiada dalszy rozwój innowacyjnych, wzajemnie uzupełniających się produktów i usług dla klientów. Planuje także dalsze inwestycje w nowoczesną infrastrukturę energetyczną w Polsce, mając jednocześnie na uwadze uwarunkowania gospodarcze jak i potrzeby społeczności lokalnych.

Zobacz także: Produkcja energii elektrycznej w Polsce

Andrzej Modzelewski prezes innogy

„Będziemy w Polsce inwestować w rozproszone źródła produkcji energii, ciepła i chłodu oraz digitalizować procesy” – powiedział Andrzej Modzelewski, prezes zarządu innogy Polska.

Grupa E.ON dąży do całkowitej redukcji emisji dwutlenku węgla z zasobów należących do firmy i przez nią kontrolowanych do roku 2040.

Zobacz także: Moc zainstalowana fotowoltaiki

Nowe logo E.ON od grudnia

W grudniu 2021 spółki innogy w Polsce zmieniły nazwę na E.ON. Na materiałach oraz dokumentach firmowych, budynkach i w salonach obsługi pojawiło się nowe logo, a portal „Moje innogy” został zastąpiony przez „Mój E.ON”. Wszystkie obowiązujące umowy i ich warunki pozostają bez zmian, a klienci nie muszą podejmować żadnych działań ze swojej strony.

Zmiana logo na E.ON w spółkach zależnych

Nowe logotypy i nazwy zyskały również wszystkie spółki należące do Grupy E.ON w Polsce. Stołeczny dystrybutor energii elektrycznej innogy Stoen Operator zmienił nazwę na Stoen Operator. Logo uzupełnione będzie dopiskiem „powered by E.ON”, co pozwoli klientom w łatwy sposób odróżnić dystrybutora od sprzedawcy.

Foton Technik zmieni nazwę na E.ON Foton, a innogy Polska Solutions, działająca w obszarze Energy Infrastructure Solutions, przemianuje się na E.ON Polska Solutions. Nazwa spółki E.ON edis oraz jej podległych spółek córek, jak na przykład Szczecińska Energetyka Cieplna, pozostają bez zmian.

MY może więcej – przesłanie E.ON

W E.ON współpraca z lokalnymi społecznościami i działania na rzecz zielonych inicjatyw są bardzo istotne. Spółka stawia na projekty realizowane wspólnie z zaangażowaniem klientów i partnerów, które przynoszą wymierne rezultaty. Stąd przesłanie E.ON: Gdy łączymy nasze siły i działaMY razem każda, nawet najmniejsza inicjatywa ma znaczenie i przybliża nas do wielkich zmian. Przekonanie to przekute zostało w hasło przewodnie: MY może więcej.

Do hasła nawiązuje również kampania informacyjna PoznajMY się, która ma na celu przedstawienie dotychczasowym klientom firmy marki E.ON. W kampanii zaprezentowane zostaną inspirujące historie trójki bohaterów, którzy podejmują inicjatywy proekologiczne w swoich społecznościach, korzystając jednocześnie z rozwiązań dostępnych w E.ON.

Plany biznesowe E.ON Polska

Pełna integracja innogy z Grupą E.ON zapewni klientom indywidualnym i biznesowym większy wybór usług, odpowiadających na aktualne oczekiwania i potrzeby. Portfel produktowy spółki powiększy się o pełną ofertę E.ON: począwszy od energii elektrycznej, gazu ziemnego, ciepła i chłodu, a skończywszy na produktach okołoenergetycznych dedykowanych różnym klientom. Firma będzie również kontynuować digitalizację usług, co stanowi jeden z głównych elementów strategii. Oprócz poszerzania funkcjonalności portalu „Mój E.ON”, cyfryzacji będą podlegały kolejne obszary usług. Pod nową marką będzie jednocześnie usprawniana obsługa osób odwiedzających salony stacjonarne.

Spółka E.ON Foton pełni w Polsce kluczową rolę w rozwoju biznesu związanego z odnawialnymi źródłami energii. Koncentruje się przede wszystkim na dostarczaniu do klientów indywidualnych rozwiązań związanych z fotowoltaiką oraz produktów komplementarnych, takich jak pompy ciepła i magazyny energii. Oferta firmy będzie też intensywnie rozwijana z myślą o klientach biznesowych. Takie plany są odpowiedzią na rosnące zainteresowanie ze strony klientów korporacyjnych.

E.ON Foton będzie pełnił w Grupie E.ON Polska szczególną rolę. Pozostajemy spółką skupioną na oferowaniu usług związanych z OZE, przede wszystkim instalacji fotowoltaicznych i komplementarnych z nimi produktów, jak pompy ciepła, magazyny energii i stacje ładowania. Nasza oferta jest skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych, w tym gospodarstw rolnych. Energia odnawialna jest podstawą naszych usług od początku istnienia spółki – mówi Michał Skorupa, prezes zarządu E.ON Foton.

W ramach obszaru Energy Infrastructure Solutions E.ON planuje dalszy rozwój oferty dla klientów biznesowych, które będą bazować na odnawialnych źródłach energii i wykorzystaniu ciepła odpadowego. Spółki E.ON edis oraz E.ON Polska Solutions poprowadzą działania doradcze, projektowanie, budowę i finansowanie rozwiązań w obszarach energii, ciepła i chłodu. Rozwiązania z zakresu samodzielnego wytwarzania energii, inteligentnego zarządzania jej zużyciem, czy wykorzystania energii odpadowej to kluczowe elementy z punktu widzenia transformacji gospodarki w kierunku niskoemisyjnym.

RE na podstawie materiałów innogy, fot. innogy

Zapisz się na bezpłatny newsletter