Obsługa rynku fotowoltaiki. Corab otwiera kolejny magazyn

23/08/2022
magazyn Corab w Gliwicach

Corab otworzył centrum logistyczne w Gliwicach

Corab, producent systemów fotowoltaicznych, uruchomił nowe centrum dystrybucyjne. Wybór padł na Gliwice w województwie śląskim. To kolejny po Olsztynie, Warszawie i Poznaniu magazyn logistyczny wiodącego europejskiego producenta systemów fotowoltaicznych.

Zainteresowani zakupami zyskują nowoczesne i przyjazne miejsce, gdzie mogą zaopatrzyć się w pożądany asortyment związany z fotowoltaiką oraz odnawialnymi źródłami energii.

Centrum logistyczne zlokalizowane jest w Gliwicach, 2 km od węzła Sośnica, który łączy autostrady A1 i A4, co usprawnia wszelkie procesy związane z łańcuchem dostaw. Miejsce położone jest na terenie kompleksu pod adresem Bojkowska 92.
Obiekt jest przygotowany jest do szybkiej obsługi klientów, którzy chcą skorzystać z możliwości bezpośredniego odbioru towarów. Infrastruktura magazynu przystosowana jest do obsługi pojazdów każdego typu, w tym mniejszych aut jak np. busy.

W śląskim magazynie można składować ponad 150 000 modułów fotowoltaicznych. Obiekt zajmuje powierzchnię ponad 7000 mkw., w tym 300 mkw. zajmują biura.

Miejsce wyposażone zostało w nowocześnie wyposażone sale szkoleniowe. Obiekt dostosowany jest do interaktywnej aktywności edukacyjnej, a Corab planuje przeprowadzanie tam cyklicznych seminariów, warsztatów i szkoleń dla obecnych i przyszłych partnerów czy kontrahentów.

Zobacz także: Moc zainstalowana fotowoltaiki

Wszystkie magazyny wysokiego składowania, jakie wykorzystuje Corab mają powierzchnię ponad 30 000 mkw. Centra logistyczne Corab wykorzystują terminale najnowszej generacji oraz automatyczne wózki boczne z możliwością programowania poziomów.

Zobacz także: ASAJ otworzył Centrum Dystrybucji

RE

Zapisz się na bezpłatny newsletter