Signify zakończył przejęcie firmy oświetleniowej Cooper

03/03/2020
umowa signify i cooper

Signify (dawniej Philips Lighting) sfinalizował transakcję zakupu od Eatona firmy oświetleniowej Cooper Lighting Solutions. Wartość transakcji wynosi 1,4 miliardów USD w gotówce.

Rynek profesjonalnego oświetlenia w Ameryce Północnej wart jest 12 miliardów USD. Przejęcie firmy Cooper wzmacnia pozycję Signify na tym rynku i poprawia strukturę biznesową sprzedawanych produktów i usług.

Spółka Cooper Lighting Solutions, z siedzibą w Peachtree City (Georgia) w Stanach Zjednoczonych, jest czołowym dostawcą profesjonalnego oświetlenia, systemów sterowania oświetleniem oraz oświetlenia sieciowego. Spółka oferuje szeroką gamę produktów i systemów oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego, sprzedawanych pod znanymi w Ameryce Północnej markami, takimi jak: Corelite, Halo, McGraw-Edison, Metalux.

Firma Cooper Lighting Solutions wygenerowała w 2018 r. 1,7 miliardów USD sprzedaży, z czego 84 proc. to oświetlenie LED. Wartość sprzedaży firmy Signify w 2018 roku wyniosła ok. 7,07 miliardów USD.

Transakcja trwała od 15 października 2019 r. Przejęcie firmy Cooper Lighting Solutions pozwoli zwiększyć sprzedaż generowaną przez Signify w obu Amerykach z 28 proc. do 40 proc.

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter