Poziomy banner na głównej

Signify przejmie firmę oświetleniową Cooper

24/10/2019
umowa signify i cooper

Signify kupuje od Eatona firmę oświetleniową Cooper Lighting Solutions. Wartość transakcji wynosi 1,4 miliardów USD w gotówce.

Rynek profesjonalnego oświetlenia w Ameryce Północnej wart jest 12 miliardów USD. Przejęcie firmy Cooper wzmocni pozycję Signify na tym rynku i poprawi strukturę biznesową sprzedawanych produktów i usług.

Finalizacja umowy podlega zgodzie organów regulacyjnych oraz innym zwyczajowym warunkom i oczekuje się, że nastąpi w pierwszym kwartale 2020 roku.

Spółka Cooper Lighting Solutions, z siedzibą w Peachtree City (Georgia) w Stanach Zjednoczonych, jest czołowym dostawcą profesjonalnego oświetlenia, systemów sterowania oświetleniem oraz oświetlenia sieciowego. Spółka oferuje szeroką gamę produktów i systemów oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego, sprzedawanych pod znanymi w Ameryce Północnej markami, takimi jak: Corelite, Halo, McGraw-Edison, Metalux.

Firma Cooper Lighting Solutions wygenerowała w 2018 r. 1,7 miliardów USD sprzedaży, z czego 84 proc. to oświetlenie LED. Wartość sprzedaży firmy Signify w 2018 roku wyniosła ok. 7,07 miliardów USD.

Po sfinalizowaniu przejęcia Cooper Lighting Solutions udział sprzedaży generowanej przez Signify w obu Amerykach wzrośnie z 28 proc. do 40 proc.

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter