APANET: umowa dotycząca nowoczesnych systemów zarządzania mediami

01/10/2022

Zarząd Apanet S.A. informuje, że spółka zależna Apanet Green System sp. z o.o. w dniu 30 września 2022 r. zawarła umowę ramową o współpracy ze spółką AQT Water S.A., w zakresie wspólnego stworzenia nowoczesnych systemów zarządzania mediami w domach jedno- i wielorodzinnych, w przestrzeni miejskiej oraz w rolnictwie z nastawieniem na oszczędzanie zużycia wody i energii.

Wynikiem realizacji umowy ramowej ma być stworzenie przez Apanet Green System technologii do:

– autonomicznego budynku, niezależnego od poboru wody wodociągowej, wykorzystujących jedynie naturalne zasoby dostępne w obrębie budynku, z naciskiem na wykorzystanie deszczówki i recycling ścieków szarych,

– smart city, wykorzystywania wody deszczowej w przestrzeni miejskiej i zurbanizowanej terenach infrastruktury dużych i małych miast,

– ograniczenia i redukcji wykorzystywania wody wodociągowej i wtórnego wykorzystania deszczówki do nawadniania upraw rolniczych.

Powyżej wymienione technologie mają być stosowane w produktach AQT Water, a spółka Apanet Green System sp. z o.o. ma być dostawcą elektroniki oraz systemów sterowania.

Spółka ocenia, że posiadane przez nią know-how dotyczące otwartych systemów sterowania może zostać z powodzeniem wykorzystane do zaprojektowania sterowników inteligentnego domu oraz automatyki do sterowania poborem i zużyciem wody.

W przypadku pomyślnego zrealizowania przedmiotu umowy Apanet rozszerzy swoje portfolio produktów.

Niniejsze działania są zgodne z planami Apanet w zakresie wykorzystania swej wiedzy i umiejętności w szerszym zakresie i wejścia w przyszłości na rynek produktów smart city i smart home.

RE, ESPI

Zapisz się na bezpłatny newsletter