APANET: umowa dotycząca dystrybucji ładowarek samochodowych

14/10/2022

Zarząd Apanet S.A. z siedzibą informuje, że w dniu 13 października 2022 r. do siedziby spółki zależnej Apanet Green System sp. z o.o wpłynęła umowa z dnia 10 października 2022 r. zawarta z KEBA Energy Automation GmbH z siedzibą w Linz w Austrii.

W wyniku zawartej umowy Apanet uzyskał status autoryzowanego dilera stacji ładowania samochodów elektrycznych firmy Keba. W wyniku zawarcia umowy Apanet będzie:

  • prowadził sprzedaż stacji ładowania aut elektrycznych firmy Keba,
  • świadczył usługi instalacji stacji ładowania samochodów elektrycznych,
  • realizował konserwacje i gwarancje stacji ładowania.

Inne istotne postanowienia umowne:

  • terytorialny zakres działania nie został ograniczony, spółka zależna może świadczyć usługi w Polsce i zagranicą,
  • spółka może dokonywać sprzedaży oraz świadczyć usługi instalacyjne dla różnych kategorii klientów: klienci detaliczni, korporacyjni, samorządy.

Czytaj także: Infrastruktura ładowania pojazdów elektrycznych STATYSTYKI

Spółka zależna planuje w początkowym okresie obowiązywania umowy uruchomić kanał sprzedażowy dla klientów indywidualnych. Ponadto planuje pozyskiwać klientów, takich jak deweloperzy oraz wspólnoty mieszkaniowe, które zobowiązane są do zapewnienia punktów ładowania aut elektrycznych. Spółka będzie podejmowała próby wejścia na rynek sprzedaży i instalacji stacji ładowania dla samorządów, jednak obecnie nie jest w stanie ocenić szansy wejścia na ten rynek z powodu obowiązujących barier prawnych dla podmiotów prywatnych.

Keba została założona w Linz w Austrii w 1968 r., grupa kapitałowa Keba działa w 16 krajach, a jej przychody za ostatni rok obrotowy wynosiły 537,7 mln EUR. Keba jest firmą technologiczną, a jej oferta obejmuje między innymi: obrabiarki, rozwiązania dla energetyki wiatrowej, robotykę, bankomaty, urządzenia do nadawania i odbierania przesyłek kurierskich oraz stacje ładowania aut eklektycznych. Keba jest jednym z największych producentów stacji ładowania aut elektrycznych w Europie.

RE, ESPI

array(1) {
  [0]=>
  int(64590)
}
Zapisz się na bezpłatny newsletter