Tytuł „Najlepszy Pracodawca 2022” dla sieci hurtowni elektrycznych

13/05/2022
Wiesław Romańczuk prezes Alfa Elektro

Sieć hurtowni elektrycznych Alfa Elektro wzięła udział w rankingu „Najlepszy Pracodawca”. W kategorii Handel hurtowy zajęła wysokie – czwarte miejsce.

Ranking „Poland’s Best Employers 2022 – Najlepsi Pracodawcy w Polsce 2022” był organizowany po raz drugi przez miesięcznik Forbes, wspólnie z firmą Statista. W tym roku zwycięski tytuł trafił do 300 najwyżej ocenianych firm i instytucji.

Jesteśmy dumni, że udało nam się znaleźć w gronie najlepszych pracodawców w Polsce. Ludzie są dla naszej firmy najważniejszym kapitałem. Różnorodność i równość szans to jedne z kluczowych wartości, jakie wyznajemy. Chcemy angażować pracowników na każdym poziomie naszego biznesu. Jednocześnie zależy nam na tworzeniu przyjaznego miejsca pracy, gdzie każda osoba będzie się czuła doceniana i szanowana – podkreślił Wiesław Romańczuk, prezes zarządu Alfa Elektro.

Skąd wiadomo, kto jest najlepszym pracodawcą w Polsce? Firma badawcza Statista o ocenę poprosiła samych pracowników. Anonimowy kwestionariusz pozwolił zebrać w ciągu dwóch miesięcy 2021 roku ponad 20 tysięcy indywidualnych opinii, dzięki czemu zbadana została rzeczywista jakość oferowanych miejsc pracy. Gwarantowało to również całkowitą niezależność wyników badania.

Podstawą przyznania wyróżnienia były dwa główne kryteria: rekomendacja bezpośrednia (gotowość pracowników do polecania swojego pracodawcy) oraz rekomendacja pośrednia (gotowość do polecenia innych pracodawców z branży). Ponadto respondenci ocenili swoich pracodawców między innymi w kwestiach takich jak: wynagrodzenie, czas pracy, możliwości awansu i rozwoju, warunki i sprzęt do pracy w biurze oraz pracy zdalnej.

Zgodnie z filozofią rankingu „Poland’s Best Employers 2022” to zestawienie 300 działających w Polsce firm, których wybitne osiągnięcia w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi uhonorowane zostały tytułem najlepszego pracodawcy. Podstawą badania była lista około 1800 pracodawców zatrudniających na terenie Polski co najmniej 250 pracowników. Listę tę zespół Statisty sporządził na podstawie obszernej analizy m.in. czasopism specjalistycznych oraz informacji udostępnianych przez stowarzyszenia branżowe czy instytucje badań gospodarczych.

statuetka Najlepszy Pracodawca 2022 dla Alfa Elektro

W kategorii „Najlepsi Pracodawcy. Handel hurtowy” zwyciężyła firma Blachotrapez zdobywając 72,88 pkt. Alfa Elektro jest czwarta z wynikiem 67,52 pkt. Z kolei w pełnym zestawieniu 300 firm rankingu „Najlepsi Pracodawcy w Polsce 2022” Alfa Elektro zajmuje 190. miejsce.

Alfa Elektro jest liderem wśród dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych dla profesjonalistów. Firma dysponuje siecią 60 hurtowni na terenie całej Polski oraz Centrum Dystrybucji w Chorzowie. W 2021 roku spółka zanotowała rekordowy obrót na poziomie 715 mln złotych.

Alfa Elektro wchodzi w skład międzynarodowej Grupy Sonepar, która jest niekwestionowanym numerem 1 w Europie i światowym liderem dystrybucji wyposażenia elektrycznego. Rok 2021 Grupa Sonepar zakończyła historycznym wynikiem odnotowując sprzedaż w wysokości 26,4 mld euro.

ALFA ELEKTRO

Zapisz się na bezpłatny newsletter